Reklama

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Jarocinie świętował rocznicę Powstania Wielkopolskiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Jarocinie świętował rocznicę Powstania Wielkopolskiego.

Reklama

22 września 2018 roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Jarocinie przyjął imię Powstańców Wielkopolskich. Patrona zobowiązuje.

Dlatego młodzież z „jedynki” zaangażowała się w obchody kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Ranga tego święta była w tym roku szczególna, ponieważ po raz pierwszy obchodziliśmy je jako Narodowe Święto Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Jarocinie do powstania odnosiło się wiele działań, które rozpoczęły się na długo przed rocznicą - 27 grudnia.

Powstanie na plakacie i w wiedzy uczniów 

Miłośnicy wiedzy o powstańczym zrywie Wielkopolan wzięli udział w quizie historycznym, który składał się z trzech zadań:
- ułożenie chronologicznie wydarzeń dotyczących powstania,
- dopasowanie wydarzeń do miejscowości na mapie Wielkopolski, w których miały one miejsce,
- stwierdzenie, czy dana informacja historyczna jest prawdziwa czy fałszywa.

Uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w akcji popularyzującej datę wybuchu powstania. Przygotowali plakaty oraz odwiedzili ważne miejsca upamiętniające samo wydarzenie oraz jego bohaterów.

UWAGA - NAGRAJ NAM TEMAT - Zobacz TUTAJ

Każdy uczeń mógł zostać powstańcem

Młodzież z „jedynki” zaangażowała się w akcję #KAŻDY Z NAS JEST POWSTAŃCEM. Uczniowie mogli sprawdzić, jaką rolę oni sami pełniliby podczas powstania.

Na podstawie odpowiedzi na pytania dotyczące zainteresowań czy cech charakteru, generowana była odpowiedź wskazująca określoną funkcję: sanitariuszki/sanitariusza, łączniczki/łącznika, dowódczyni/dowódcy, żołnierki/żołnierza, edukatorki/edukatora.

Z kolei 11 listopada w Jarocińskim Ośrodku Kultury odbyło się zakończenie projektu „Jarociniaków Drogi do Niepodległości”.

W ramach projektu powstały dwa filmy promujące e WPowstaniielkopolskie, które zostały wykonane przez uczniów ZSP nr 1:
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=WzJwf27XA0o...
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=ckk5NcKG7AM...

Z kolei 22 grudnia dyrektor szkoły Marek Sobczak ze starostą Lidią Czechak i jej zastępczynią Katarzyną Szymkowiak włączyli biało-czerwoną iluminację na choince przed szkolą. A dzień później na budynku zawisła powstańcza flaga.

UWAGA - NAGRAJ NAM TEMAT - Zobacz TUTAJ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy