Reklama

Ważny przetarg za blisko milion złotych unieważniony w Żerkowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum GJ

Ważny przetarg za blisko milion złotych unieważniony w Żerkowie  - Zdjęcie główne

Ważny przetarg za blisko milion złotych unieważniony | foto Archiwum GJ

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Żerków nie znalazła oferenta na zagospodarowanie odpadów. W przetargu nikt się nie zgłosił. Na dniach żerkowski samorząd zamierza ogłosić postępowanie dotyczące odbioru i wywozu śmieci z terenu gminy w kolejnym roku.

Reklama

Na początku listopada gmina Żerków ogłosiła ważny przetarg dla wszystkich mieszkańców miasta i gminy. Do połowy miesiąca zainteresowane firmy mogły składać oferty w przetargu na zagospodarowanie odpadów z gminy. 

Gmina Żerków na sfinansowanie przedsięwzięcia zamierzała przeznaczyć blisko milion złotych, a dokładnie 985.000,00 zł brutto. 

Przedmiotem przetargu było zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości w gminie Żerków. Chodzi o smieci segregowane i niesegregowane od mieszkańców posesji z gminy. 

Urzędnicy wyliczyli, ile śmieci produkuje gmina z podziałem na odpowiednie frakcje. 

 • niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - 1560,00 Mg
 • odpady z papieru i tektury - 30,00 Mg
 • odpady ze szkła – bezbarwnego i kolorowego - 206,00 Mg
 • odpady z tworzyw sztucznych - 133,00 Mg
 • odpady z tworzyw sztucznych - 1,00 Mg
 • odpady kuchenne ulegające biodegradacji - 180,00 Mg
 • odpady z mebli i inne odpady wielkogabarytowe - 30,00 Mg
 • zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne - 7,00 Mg
 • urządzenia zawierające freony - 8,00 Mg
 • zużyte opony - 20,00 Mg
 • odpady z materiałów izolacyjnych - 2,00 Mg
 • leki - 0,1 Mg

Co ciekawe w wymaganym terminie nie wpłynęła żadna oferta. Samorząd był zmuszony unieważnić postępowanie. Kolejnego póki co jeszcze nie ogłoszono. 

W ubiegłym roku gmina Żerków miała problem z wyborem oferenta, który będzie odbierał i wywoził śmieci od mieszkańców. Po tym, jak komisja wybrała najkorzystniejszą ofertę, przedsiębiorca wycofał się z udziału w dalszym postępowaniu. 

Zamawiający dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty Wykonawcy WM Wiatrowiec Energie Sp. z o.o., którego oferta została najwyżej oceniona. W dniu 15 grudnia 2020 r. do Zamawiającego wpłynęła informacja wybranego Wykonawcy, że odstępuje od udziału w postępowaniu co oznacza jednoczesne uchylenie się od zawarcia umowy. Oferta drugiego z Wykonawców „ZGO- NOVA” Sp. z o.o.  przekracza kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację przedmiotu zamówienia. Mając na uwadze powyższe Zamawiający dokonuje unieważnienia postępowania - napisał wówczas w uzasadnieniu burmistrz Michał Surma.  

Trzeba było ogłosić kolejny przetarg. Ostatecznie wygrała go jarocińska firma ZGO Nova, która zaproponowała cenę 689 869,44  zł. Umowa jest realizowana do końca tego roku.  

Zadanie w zakresie gospodarki odpadami rozbiliśmy w tym roku na dwa - dotyczące zagospodarowania odpadów i odbioru odpadów. W poprzednim roku na podstawie obowiązujących przepisów i interpretacji, że m.in. jako udziałowiec ZGO – mamy taką możliwość - w zakresie zagospodarowania odpadów podpisaliśmy umowę z ZGO - WCR w Jarocinie. W tym roku postanowiliśmy ogłosić przetarg, jednak nikt się nie zgłosił. W tej sytuacji zdecydowaliśmy się na postępowanie z wolnej ręki i negocjację ceny z ZGO. Na dniach chcemy też uruchomić postępowanie dotyczące odbioru odpadów - mówi burmistrz Michał Surma. 

Na dniach żerkowski samorząd zamierza ogłosić inne postępowanie dotyczące odbioru i wywozu śmieci z terenu gminy w kolejnym roku. 

Przypominamy o zbiórce i utylizacji azbestu w gminie Żerków. Można już składać wnioski.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy