Reklama

Farma fotowoltaiczna w gminie Żerków

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Farma fotowoltaiczna w gminie Żerków - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Żółkowie gmina Żerków ma powstać farma fotowoltaiczna.

Reklama

Farma fotowoltaiczna to inwestycja z dużą ilość paneli słonecznych położonych na dużym obszarze. Miejsce to musi być dobrze nasłonecznione, dzięki czemu panele fotowoltaiczne generują znacznie więcej mocy niż instalacje montowane na budynkach. Zwykle obszar pokryty przez panele fotowoltaiczne to minimum 2 hektary. Wzrastające zapotrzebowanie na energię, wyczerpujące się złoża paliw kopalnych, wzrost emisji zanieczyszczeń, troska o ekologię i środowisko są głównymi powodami rozwoju źródeł energii odnawialnej.

Farma fotowoltaiczna w gminie Żerków

Inwestycja o powierzchni 2 hektarów i mocy 1 megawata powstanie na gruntach stanowiących własność gminy Żerków, w bezpośredniej bliskości oczyszczalni ścieków komunalnych w Żółkowie. Wytworzona przez farmę energia elektryczna będzie jednym ze źródeł zasilania najbardziej energochłonnych obiektów gminnych: oczyszczalni ścieków, stacji uzdatniania wody, obiektów użyteczności publicznej itp.

Planowany termin budowy to 2022 rok. Wykonawca zostanie wyłoniony w przetargu nieograniczonym, który ma zostać rozpisany w pierwszym kwartale 2022 r.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy