Reklama

Nowe projekty uchwał w sprawie śmieci w gminie Nowe Miasto nad Wartą

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Bartek Nawrocki

Nowe projekty uchwał w sprawie śmieci w gminie Nowe Miasto nad Wartą - Zdjęcie główne

Uniwersalne jarocinska.pl | foto Bartek Nawrocki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Mieście ma się odbyć sesja Rady Gminy Nowe Miasto nad Wartą.

Reklama

W planach obrad są, między innymi, projekty zmian w uchwałach dotyczących sposobu i zakresu odbierania odpadów oraz regulaminu utrzymania czystości i porządku.

Najważniejsze zmiany proponowane w projektach uchwał to:

– zmiana częstotliwości odbioru zmieszanych odpadów komunalnych oraz bioodpadów na raz w miesiącu w zabudowie jednorodzinnej (w maju, czerwcu, lipcu i sierpniu nie rzadziej niż dwa razy w miesiącu) oraz nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie w zabudowie wielolokalowej (w maju, czerwcu, lipcu i sierpniu nie rzadziej niż dwa razy w miesiącu),

– wprowadzenie zbiórki odpadów w postaci popiołów – odbiór popiołu odbywać się będzie raz na miesiąc.

Obie te zmiany podyktowane są koniecznością szukania rozwiązań minimalizujących koszty funkcjonowania systemu. Wprowadzenie odbioru dodatkowej grupy odpadów jaką jest popiół ma na celu: po pierwsze obniżenie kosztów zagospodarowania odpadów przez Instalację Komunalną, poprzez wyodrębnienie tej frakcji odpadów z zmieszanych odpadów komunalnych (koszt zagospodarowania 1 Mg zmieszanych odpadów komunalnych zanieczyszczonych popiołem jest droższy od kosztu zagospodarowania 1 Mg tych odpadów bez zanieczyszczeń), a po drugie ma to pozwolić na osiąganie wyższych poziomów recyklingu przez Gminę – mówiła sekretarz gminy Nowe Miasto Nad Wartą Honorata Nawrocka.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy