Reklama

Żerków. Konwent starostów z całej Wielkopolski w MCT. Rozmawiano między innymi o sytuacji w służbie zdrowia [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 13 lip 2021 08:11
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Żerków. Konwent starostów z całej Wielkopolski obradował w MCT. Rozmawiano między innymi o sytuacji w służbie zdrowia.

Reklama

Konwenty powiatów zostały powołane w każdym województwie przez Związek Powiatów Polskich.

Ich zadaniem jest reprezentowanie interesów członków związku w danym regionie. Pełnią także rolę doradczą względem organów ZPP.

Poszczególne konwenty powiatów tworzą starostowie i prezydenci miast na prawach powiatu będący członkami związku lub upoważnione przez nich osoby w danym województwie.

Konwent starostów został utworzony między innymi w województwie wielkopolskim. Starostowie i prezydenci miast na prawach powiatu spotykają się co jakiś czas i omawiają najistotniejsze sprawy lokalne i ogólnopolskie.  

Żerków. Konwent starostów z całej Wielkopolski w MCT. Rozmawiano między innymi o sytuacji Domów Pomocy Społecznej

Takie właśnie kolejne - dwudniowe posiedzenie Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego odbyło się tym razem w Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym.

Gospodarzami spotkania byli starosta Lidia Czechak oraz burmistrz Żerkowa Michał Surma. W obradach wzięli udział między innymi: wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

W czasie obrad poruszono kilka ważnych tematów:
- finansowanie Domów Pomocy Społecznej,
- ASF i Ptasia grypa,
- BGK - fundusze dla samorządów,
- spotkanie z Wojewodą i RFDL,
- sytuacja powiatowych szpitali po pandemii.

Żerków. Konwent starostów z całej Wielkopolski w MCT. Rozmawiano między innymi o sytuacji w służbie zdrowia  

Drugiego dnia konwentu podjęto bardzo ważny temat sytuacji publicznej służby zdrowia. Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia podsumowała działania placówek medycznych w województwie. Podkreśliła także wagę szczepień przeciwko COVID - 19.

Z kolei Joanna Harbuzińska Turek, wiceprezes Wielkopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych, poruszyła temat zaangażowania szpitali powiatowych w walkę z pandemią, Narodowego Programu Szczepień oraz akcji promujących ten program. Podsumowano także inwestycje w szpitalach, które związane były z pandemią.

Żerków. Konwent starostów z całej Wielkopolski w MCT. Było także mniej oficjalnie

Po wykładach był czas na mniej oficjalną część konwentu - zwiedzanie Muzeum w Śmiełowie, otwarcie ścieżki rowerowej Żerków - Jarocin, kręgle i „Kino za rogiem”.

Starosta Lidia Czechak tak podsumowała dwudniowy konwent w MCT:

„Dziękuję za rekordową frekwencję i wspaniałą atmosferę. Cieszę się, że starostowie wspierają się, wspólnie merytorycznie dyskutują i podejmują ważne dla samorządu decyzje. (…) Zapraszamy do nas częściej.”

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +3 / -0

  Ing

  Ile milionów złotych straty miał szpital za 2020r? Dowiemy się czy Obajtek już kupił gj?

  • 2 miesiące temu | ocena +2 / -0

   tak tak

   kupił

 • 2 miesiące temu | ocena +4 / -0

  nowy koci ład

  czy to coś GJ mówi? Odmówił publikacji wywiadu z Obajtkiem. Właśnie został odwołany Krzysztof Zyzik, od 14 lat redaktor naczelny "Nowej Trybuny Opolskiej", należącej teraz do PKN Orlen, został we wtorek odwołany ze stanowiska. Wcześniej odmówił publikacji w gazecie wywiadu z Danielem Obajtkiem, prezesem Orlenu

 • 2 miesiące temu | ocena +5 / -0

  kalo

  Piękny wypoczynek pod nazwą "szkolenia bądź narady" za nasze pieniądze. Rządzący moim zdaniem robią sobie z nas głupich. Takie "narady mogli se robić zdalnie a wypoczynek to dla ludu pracującego a nie dla urzędników różnej maści.

 • 2 miesiące temu | ocena +4 / -0

  odgrzewane kotlety

  cała władza w ręce rad! to juz kiedyś było

 • 2 miesiące temu | ocena +7 / -0

  ????

  na zdjęciu jest chyba też Krawiec, szef jarocińskich pisowców? co tam robi ten gość, czyżby instrukcje polityczne pisowców?

 • 2 miesiące temu | ocena +7 / -0

  warto się pochwalić

  czy starościna Czechakowa pokaze innym starostom gdzie mieszka rolniczka która drukuje historyczne książki na zlecenie powiatu?