Reklama

Jarociński szpital znowu będzie leczył chorych z powodu koronawirusa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Jarociński szpital znowu będzie leczył chorych z powodu koronawirusa - Zdjęcie główne

Jarociński szpital znowu będzie leczył chorych z powodu koronawirusa | foto Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarociński szpital znowu będzie leczył chorych z powodu koronawirusa. 30 łóżek, wyposażenie i personel, który będzie się zajmował chorymi na COVID-19 musi zapewnić Szpital Powiatowy w Jarocinie. Lecznicę ponownie zobowiązał do tego wojewoda wielkopolski.

Reklama

Od początku pandemii do 5 listopada ubiegłego roku jarociński szpital nie leczył chorych na koronawirusa. Miał tylko wyznaczone pomieszczenia izolacyjne. Oznaczało to, że jeśli trafiał do nas pacjent z objawami wskazującymi na zakażenie, umieszczany był w pomieszczeniu izolacyjnym i czekał na wynik testu na obecność koronawirusa.

Jeśli wynik był ujemny, leczono go w Jarocinie. Jeśli dodatni, przewożono do szpitala, który zajmuje się takimi pacjentami.

Jarociński szpital znowu będzie leczył chorych z powodu koronawirusa. O wszystkim decyduje wojewoda wielkopolski

To się zmieniło właśnie na początku listopada i Jarocin został zobowiązany do leczenia pacjentów chorych na COVID-19.

- Wojewoda polecił nam przygotować 22 łóżka plus 6 respiratorowych - informował wówczas dyrektor medyczny szpitala dr n. med. Włodzimierz Budzyński.

Żeby wykonać polecenie wojewody trzeba było przeorganizować pracę części szpitala.

- Oddział, który leczy chorych na COVID-19 musi mieć odpowiednie warunki. Dlatego podjęliśmy decyzję, żeby chirurgię przenieść na miejsce dawnej ginekologii, a oddział COVID-owy utworzyć na chirurgii. Tam takie warunki są spełnione - wyjaśniał prezes Henryk Szymczak

Jarociński szpital znowu będzie leczył chorych z powodu koronawirusa z całej Wielkopolski

W takim kształcie oddział funkcjonował do 1 lutego, kiedy to - znowu decyzją wojewody - został zlikwidowany.

Niestety, w obliczu lawinowego wzrostu zachorowań w ostatnim czasie, z urzędu wojewódzkiego nadeszła wiadomość z poleceniem ponownego uruchomienia oddziału COVID-owego w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie.  

Tym samym od soboty - 20 marca, do Jarocina - podobnie, jak wcześniej - będą trafiać pacjenci kierowani przez pełnomocnika wojewody wielkopolskiego do spraw koordynacji miejsc docelowych transportu pacjentów z podejrzeniem lub zarażonych SARS-CoV-2, czyli praktycznie w terenu całej Wielkopolski.  

Kierownictwo szpitala nie zdecydowało jeszcze czy w zwiazku z pogarszającą sie sytuacją epidemiologiczną wstrzymane zostaną planowe zabiegi i operacje oraz porody rodzinne. Jeśli jakiekolwiek zmiany w tym zakresie bedą wprowadzane, będziemy o tym informować na bieżąco

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy