Reklama

Wymiana sieci gazowej spowoduje utrudnienia w centrum Jarocina [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wymiana sieci gazowej spowoduje utrudnienia w centrum Jarocina.

Reklama

To już kolejny - trzeci rok przebudowy centrum Jarocina. Wymianie poddawana jest większość sieci podziemnych - między innymi wodociągowa, kanalizacyjna, deszczowa, energetyczna i gazowa.

Nie tylko utrudnienia w centrum Jarocina, ale i pierwsze efekty rewitalizacji

Z tak szerokim zakresem prac związanych jest wiele utrudnień. Wykonawcy robót rozkopują i zamykają dla ruchu kolejne ulice.

Widoczne są jednak już pierwsze efekty tych działań. Zakończone, a tym samym zrewitalizowane zostały ulice Kościelna, Łąkowa, Mała i Krótka.

Prace dobiegły końca także na odcinku ul. Wrocławskiej - od rynku do skrzyżowania z ul. Kilińskiego oraz na odcinku ulicy św. Ducha - od rynku do skrzyżowania z Wojska Polskiego.    

Przedsięwzięcia rewitalizacyjne realizowane są przy wsparciu  środków zewnętrznych, pozyskanych przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie z Unii Europejskiej.

Spółka najpierw zgodziła się na wymianę sieci gazowej w centrum Jarocina, a później się wycofała

W ramach inwestycji wymienianie poddawana jest między innymi sieć gazowa. Stare rury stanowiły zagrożenie a częste awarie powodowały przerwy w dostawie gazu.

Początkowo Polska Spółka Gazownictwa, która zarządza siecią w centrum Jarocina zgodziła się na przystąpienie do wymiany sieci w czasie prac rewitalizacyjnych. Później jednak się wycofała tłumacząc to względami ekonomicznymi.

Po wielu negocjacjach, do których włączył się między innymi burmistrz Adam Pawlicki, udało się skłonić PSG do wymiany starych rur.

Wykonawcą jest jarocińska firma P.U.G. „OL-GAZ”. W związku z pracami, jakie wykonuje mieszkańcy i przyjezdni muszą się liczyć z utrudnieniami.

Utrudnienia na jarocińskim rynku prawie przez miesiąc

I właśnie kolejne takie zmiany związane z planowanym rozpoczęciem przebudowy sieci gazowej z przyłączami będą obowiązywały na jarocińskim rynku.

Firma P.U.G. „OL-GAZ” wydała w związku z tym komunikat następującej treści:  

„Informujemy, że w dniach od 9 maja do 3 czerwca wystąpią utrudnienia w przejeździe oraz częściowo zostaną wyłączone z użytku miejsca parkingowe. Prace będą prowadzone etapowo, zajmowana część terenu pod budowę, zostanie oznakowana znakami i wygradzana zaporami drogowymi. Za utrudnienia przepraszamy.”    

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy