Jarociński referatu komunikacji, podobnie jak wiele innych urzędów i instytucji w związku z panującym stanem epidemii zamknął swoje podwoje dla osób z zewnątrz. Teraz zdejmuje część ograniczeń.
Po wprowadzeniu zmian na początku kwietnia, obsługa składanych wniosków została ograniczona do niezbędnych spraw [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].
Z pracownikami referatu można było kontaktować się prawie wyłącznie telefonicznie albo drogą elektroniczną.
Teraz część tych ograniczeń została odwołana. Co zatem można - i jak, załatwić w jarocińskim referacie komunikacji.
Osoby, które chcą dokonać pierwszej rejestracji pojazdu w Polsce (pojazdy nowe lub sprowadzone) albo przerejestrować pojazd wcześniej zarejestrowany w naszym kraju mogą telefonicznie umówić się na wizytę w urzędzie - pod nr tel. (62) 747-19-88.
Z kolei ci, którzy chcą odebrać stały dowód rejestracyjny proszone są o przybycie z czasowym pozwoleniem do siedziby referatu (ul. Zaciszna, Jarocin).
Dokument zostanie im wydane w oznaczonym miejscu przed wejściem na poczekalnię. Jednocześnie szef referatu Grzegorz Warmuz prosi, aby w razie ustawienia się kolejki osoby oczekujące zachowały odpowiedni dystans 2 metrów od siebie.
[zmiany w parafiach - są pierwsze dekrety - więcej czytaj TUTAJ]
Zawiadomienia o zbyciu lub nabyciu pojazdu zarejestrowanego na terytorium RP należy przesyłać drogą elektroniczną - przez platformę epuap.gov.pl lub wrzucić do urny umieszczonej w pobliżu wejścia do urzędu.
Wymagany w tej sprawie komplet dokumentów to zawiadomienie o nabyciu/zbyciu pojazdu oraz kopia umowy zakupu lub sprzedaży.
W przypadku konieczności uzupełnienia dokumentacji dobrze jest pozostawić do kontaktu swój numer telefonu.
Natomiast wszelkie sprawy związane z prawami jazdy będą załatwiane po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym - nr tel. (62) 747-19-86).
Chodzi o wnioski na:
- wydanie wtórnika prawa jazdy z uwagi na utratę dokumentu,
- przedłużenie prawa jazdy z uwagi na wpis kwalifikacji zawodowej,
- przedłużenie prawa jazdy z uwagi na utratę ważności badania lekarskiego,
- zwrot zatrzymanego prawa jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz będzie możliwy odbiór gotowych dokumentów również po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym,
- wydanie profilu kandydata na kierowcę.
WAŻNE! Na czas obowiązywania stanu epidemii został zawieszony przepis dotyczący karania osób, które nie wypełnią obowiązku zgłoszenia w ciągu 30 dni zbycia lub nabycia pojazdu. W związku z tym nowi właściciele nie muszą w ciągu 30 dni rejestrować na siebie zakupionych pojazdów. Z pojazdu można korzystać posługując się dowodem rejestracyjnym wystawionym na poprzedniego właściciela.