Reklama

Gmina Jarocin dostała pieniądze na przebudowę drogi do nowego osiedla mieszkań czynszowych [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Jarocin dostała pieniądze na przebudowę drogi do nowego osiedla mieszkań czynszowych.

Reklama

W miniony poniedziałek - 25 października w  Starostwie Powiatowym w Jarocinie odbyła się konferencja, na której minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg ogłosiła podział pieniędzy w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Przebudują drogę do nowych mieszkań. Bardzo ważne inwestycje

Łączna suma dofinansowań jakie zostały przyznane dla samorządów powiatu jarocińskiego wynosi 36.961.700 zł. Najwięcej otrzyma gmina Jaraczewo - prawie 11 mln zł.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Wielkopolska otrzymuje blisko 2 mld zł z tego rozdania, w sumie dla południowej wielkopolski będzie to ponad 663 mln zł, dla powiatu jarocińskiego i gmin powiatu jarocińskiego - ponad 36 mln zł  - podkreśliła minister Marlena Maląg.

Z kolei starosta Lidia Czechak zapowiedziała, że nasz powiat będzie składał wnioski również w kolejnych edycjach.

- Te inwestycja są dla nas bardzo ważne, bo dzięki nim zyskują mieszkańcy. To jest kanalizacja, to są drogi, ścieżki rowerowe, stacje uzdatniania wody, czyli zadania, na które wszyscy czekają. Bez wsparcia nie byłaby możliwa realizacja takiej ilości inwestycji w tak szybkim tempie. Będziemy brali udział w każdym naborze - zaznaczyła.

Przebudują drogę do nowych mieszkań. Są na tio dodatkjowe pieniądze

Jednym z beneficjentów jest gmina Jarocin, która Programu Inwestycji Strategicznych pozyskała 1.805 tys. zł. Środki te wesprą przebudowę ul. Noskowskiej w Potarzycy, która prowadzi do budowanego tam osiedla mieszkań czynszowych.

W ramach inwestycji wybudowane zostaną także: ciąg pieszo-rowerowy, odwodnienie, oświetlenie LED i miejsca parkingowe. Ulica Noskowska bezpośrednio łączy się z drogą Rusko - Potarzyca - Golina, sąsiaduje i pozwala na dojazd m.in. do szkoły podstawowej, przedszkola, planetarium, zabudowy domów jednorodzinnych oraz 78 mieszkań czynszowych.

Symboliczny czek z rąk minister Maląg odebrał wiceburmistrz bartosz Walczak.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy