Reklama

Mieszkania pod klucz mają pomóc miejscowej szkole

Opublikowano:
Autor:

Mieszkania pod klucz mają pomóc miejscowej szkole - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Kolejne osiedle mieszkań czynszowych powstanie pod Jarocinem. Właśnie została podpisana umowa na wykonanie inwestycji z firmą Investic z Goliny.

 

 

Teraz przyszedł czas na kolejne osiedle. Tym razem powstanie ono w Potarzycy przy ulicy Noskowskiej. Staną tam dwa budynki, w sumie 78 mieszkań w takiej samej architekturze i standardzie, jak poprzednie lokale.

 

Do dyspozycji najemców będą dwu- i trzypokojowe mieszkania o powierzchni 35 lub 55 m2, wykończone „pod klucz”.

 

Koszt inwestycji to blisko 12,7 miliona złotych, z czego około 2,5 miliona to bezzwrotny grant przyznany gminie Jarocin przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Pozostałe środki na realizację inwestycji pochodziły będą z preferencyjnej pożyczki, udzielonej przez ten sam bank.

 

Wykonawcą inwestycji będzie lokalna firma Investic z Goliny, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu.

 

- Cieszy mnie fakt, że to właśnie ta firma wygrała przetarg, gdyż niedawno - w czerwcu, oddaliśmy do użytkowania 108 mieszkań przy ulicy Siedlemińskiej w Jarocinie. Wykonawcą tej inwestycji również była firma Investic, która wykonała to zadanie z wyjątkową starannością i w wysokim standardzie - podkreśla Jerzy Wolski, prezes JTBS-u.

 

Wybór Potarzycy na lokalizację nowego osiedla nie był przypadkowy. Nowe mieszkania w Potarzycy mają ułatwić funkcjonowanie miejscowej szkole, która, boryka się z małą liczbą dzieci.

 

- Nie musimy budować szkół, przedszkoli na nowych osiedlach, gdyż wykorzystujemy te zasoby, które mamy, a to też obniża koszty funkcjonowania i budowy nowych osiedli mieszkaniowych - zaznacza burmistrz Adam Pawlicki.

 

Kolejne osiedle mieszkań czynszowych JTBS planuje wybudować w Witaszycach przy ulicy Zapłocie.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE