Reklama

Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Noskowie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niewiele ponad 3 mln zł kosztowała budowa sali gimnastycznej w Noskowie. To już drugi tego typu obiekt, który samorząd Jaraczewa oddał się w kończącym się roku szkolnym.

Reklama

Przeważnie takie inwestycje są oddawane na początku roku szkolnego. Tak było w Górze, kiedy to w październiku oficjalnie przekazano do użytku salę gimnastyczną. Dzisiaj nowoczesny obiekt otwarto w Noskowie.

Uczniowie będą rozładowywali energię w nowej sali w Noskowie      

- Otrzymujemy piękny prezent, na który czekaliśmy bardzo długo. Ten prezent to ta wspaniała sala gimnastyczna. Obiecujemy, że od dzisiaj całą swoją energię wyładowywać będziemy ćwicząc na tej sali, bo dotąd to różnie bywało. Jest nam tym przyjemniej, że dzień ten przejdzie na trwałe do historii całej naszej szkoły - mówiła uczennica rozpoczynająca uroczystość.


W nowej sali zebrali się uczniowie, władze gminy Jaraczewo, radni oraz pozostali zaproszeni goście.

- Szkoła współczesna nie tylko kształci, ale i wychowuje. Szczególnie dzisiaj wpajanie młodym ludziom chrześcijańskiego systemu wartości jest niezwykle ważne. Sport uczy szacunku, szacunku dla drugiego człowieka, uczy szlachetnej rywalizacji, uczy więc szacunku dla kolegi i koleżanki z boiska.  Rozwój i osiągnięcia sportowe podnoszą wiarę we własne siły. Uczą koncentracji, a także poszukiwania różnych rozwiązań: kreatywności i dystansu do siebie oraz otoczenia - mówiła Ewa Kardach, dyrektor SP w Noskowie.

Wiele ciepłych słów szefowa szkoły wypowiedziała pod adresem burmistrza.

-  Dziękuję za właściwe kreowanie lokalnej polityki oświatowej, dziękuję za troskę o bazę szkoły, za wspieranie wszelkich naszych działań służących dobru uczniów -  zaznaczyła dyrektor. 

Sala w Noskowie ma być halą środowiskową  

Burmistrz Jaraczewa Dariusz Strugała przyznał w swoim wystąpieniu, że sala w Noskowie była planowana od wielu lat i z różnych przyczyn przedsięwzięcie nie mogło dojść do skutku.

- Ta sala w zamyśle jest salą nie tylko służącą wam, młodzieży szkoły podstawowej, ale również jest salą środowiskową. W obiekcie znajduje się sala sportowa z trybunami, dwie szatnie z węzłami sanitarnymi, pokój dla nauczycieli wychowania fizycznego z węzłami sanitarnymi, łazienka dla osób niepełnosprawnych, magazyn na sprzęt sportowy, schowek porządkowy i łącznik, który stanowi połączenie ze szkołą - wyliczał włodarz Jaraczewa.

Koszt budowy sali wyniósł niewiele ponad 3 mln zł. Samorząd na realizację inwestycji pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości - 1.575.754 zł. Pozostałe środki pochodziły z budżetu gminy Jaraczewo. Uroczystość otwarcia uświetnił występ uczniów SP w Noskowie. Na początku czerwca otwarto wyremontowany Gminny Ośrodek Kultury w Jaraczewie.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.      

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy