Reklama

Otwarto nową salę gimnastyczną w Górze [WIDEO, ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie Szkoły Podstawowej w Górze doczekali się sali gimnastycznej. Budowa sali kosztowała 2.360.000 zł

Reklama

- Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w swoje marzenia. Dzisiejszy dzień jest potwierdzeniem takich słów. Marzeniem placówki było posiadanie takiego miejsca, gdzie każde dziecko mogłoby swobodnie ćwiczyć, aktywnie uczestniczyć w zajęciach z wychowania fizycznego. I stało się, powstała przepiękna sala gimnastyczna  -  mówiła Anna Kanafa, dyrektor SP w Górze.

Dzisiaj odbyło się uroczyste oddanie sali w Górze. Obiekt wybudowano w ramach rewitalizacji gminy Jaraczewo. Jest to jedna z pięciu inwestycji, którą samorząd realizuje we wspomnianym programie. Pierwszą oddano do użytku w lipcu, a była to nowoczesna remiza w Jaraczewie. We wzniesionym budynku znajduje się hala sportowa, dwie szatnie, pokój nauczycielski i magazyn na sprzęt sportowy oraz kotłownie. Przy okazji wykonano remont elewacji całej szkoły  

Otwarto nową salę gimnastyczną w Górze. Budowa sali kosztowała 2.360.000 zł

Budowa sali kosztowała 2.360.000 zł, a została sfinansowana ze środków gminy Jaraczewo, ponieważ był to wkład własny gminy w program rewitalizacji. Burmistrz Dariusz Strugała przyznał, że rzeczywiście społeczność lokalna długo musiała czekać na salę. Podkreślił, że nie jest to hala takich rozmiarów, na której można byłoby organizować  zawody gminne.

- Zależy nam, aby młodzież rozwijała swoje zainteresowania sportowe. Chcielibyśmy, żeby ta sala służyła nie tylko szkole, ale tym wszystkim, którzy ją wypożyczą za opłatą - stwierdził Dariusz Strugała.

- Pieniądze na budowę się znalazły, ale musimy mieć świadomość, że każdy oddany nowy budynek pociąga za sobą koszty stałe, które trzeba ponosić z własnego budżetu - dodał.

Otwarto nową salę gimnastyczną w Górze. Już jest budowana kolejna 

Uroczystość upłynęła pod znakiem ciepłych słów pod adresem samorządu. Dyrektor szkoły dziękowała włodarzowi gminy, a dzieci wręczyły kwiaty. Symboliczną róże dostali ci wszyscy, którzy mieli jakikolwiek wkład w realizację przedsięwzięcia.                         
Aktualnie jest budowana sala Noskowie. Jej oddanie zapowiedziane jest latem przyszłego roku.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.


 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy