"Uczę się pomagać - aktywna wolontariuszka" to nazwa projektu, który był realizowany jest przez podopieczne Wielkopolskiego Samorządowego Zespołu Placówek Te-rapeutyczno-Wychowawczych w Cerekwicy Nowej (gm. Jaraczewo).
W ramach programu zorganizowana była między innym wycieczka edukacyjna do Poznania. Dziewczęta zapoznały się z ideą wolontariatu oraz specyfiką pracy na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie. W ubiegłym tygodniu odbyło się podsumowanie projektu „"Uczę się pomagać - aktywna wolontariuszka”
Uczyły się pomagać w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Cerekwicy
Projekt realizowano we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym im. J. Korczaka w Borzęciczkach. Jego celem projektu był rozwój aktywności i postaw prospołecznych poprzez promowanie idei wolontariatu. Wśród zaproszonych gości były między innymi Dorota Kinal, dyrektor Departamentu Eduka-cji i Nauki UMWW oraz Aldona Klinkosz Dyrektor SOSW im. J. Korczaka w Borzęciczkach. Podczas spotkania zaprezentowano efekty „ Kuźni talentów” w postaci występów grupy cyr-kowej, grupy teatralnej, wytworów rękodzieła artystycznego.
Dyrektorki przyjechały z prezentami
Spotkanie było też okazją do tradycyjnego już przekazania przez dyrektor Dorotę Kinal pre-zentów świątecznych dla wychowanek WSZPT-W i zaproszonych wychowanków SOSW.
- Przeżyliśmy czas pełen emocji, wspomnień, wzruszeń i radości. Wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystości oraz pomogli w jej przygotowaniu bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również za przekazane prezenty” od Mikołaja „ i prze-pyszny tort na zakończenie od dyrektor Aldony Klinkosz – mówi Andrzej Skubida, wychowawca w placówce.
Dziewczyny z Młodzieżowego Ośrodku Wychowawczego w Cerekwicy z wizytą w bibliotece
Dwa dni wcześniej w ramach programu . „Biblioteka to nie tylko książki” 17 uczennic uczestni-czyło w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną Gminy Jaraczewo. Celem zajęć było pokazanie biblioteki jako atrakcyjnego i przyjaznego miejsca, które zachęca do czytania, do sięgania po literaturę piękną i książki popularnonaukowe, miejsce które rozwija wyobraźnię i wrażliwości.
- Uczennice miały możliwość wypożyczenia książek, z czego chętnie skorzystały. Dyrektor Katarzyna Roszak - Lindecka wraz z bibliotekarkami, przygotowały atrakcyjne zajęcia, plastyczne i manualne, podczas których wykonywałyśmy spersonalizowane torby eko, na zakupy lub do przeno-szenia książek z biblioteki, nauczyłyśmy się także nowej techniki wykonywania ozdób choinkowych – były to gwiazdki z koralików – mówi Andrzej Skubida.
Podsumowaniem tych atrakcyjnych warsztatów, była przeprowadzona przez dyrektor, prelekcja w Izbie Regionalnej. Uczennice zapoznały się tam z historią naszego regionu, z zainteresowaniem oglądały zabytkow.
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.