Reklama

Turniej charytatywny dla Rafała Klarzyńskiego. Przyjdź i wspomóż akcję

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Jarocinie organizuje turniej charytatywny służb mundurowych, podczas którego będą zbierane pieniądze na rehabilitację strażaka Rafała Klarzyńskiego.

Reklama

Rafał Klarzyński to oddany służbie i drugiemu człowiekowi strażak. Przez ponad 30 lat służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie był zawsze zaangażowany w sprawy zawodowe, nigdy nikomu nie odmawiał pomocy, wielokrotnie wyróżniany i odznaczany - podkreślają organizatorzy. 

Rafał bardzo dobrze jest znany z corocznych akcji "Bezpieczny przejazd", których był mózgiem, głównym prowadzącym i wspaniałym współorganizatorem od strony technicznej i merytorycznej. ZT NSZZ Policjantów w Jarocinie organizuje turniej charytatywny, by zebrać pieniądze na rehabilitację Rafała.

Rafał potrzebuje pieniędzy na rehabilitację

17 października 2022 r. Rafał miał udar krwotoczny mózgu. Pomimo natychmiastowej pomocy jego stan był bardzo ciężki. Po dwóch tygodniach pobytu w Szpitalu Powiatowym w Śremie oraz około trzech miesiącach rekonwalescencji w Bonifraterskim Centrum Zdrowia w Piaskach stan Rafała polepszył się.

Niestety 13 stycznia br. Rafał doznał kolejnego udaru, który w swych skutkach okazał się dużo silniejszy niż za pierwszym razem. Trafił na Oddział Intensywnej Terapii Szpitala Powiatowego w Śremie, ale potrzebna jest kosztowna rehabilitacja, jeden jej cykl to kwota ponad 25 tys. zł. A takich cykli Rafał potrzebuje znacznie więcej. Nadzieją napawa to, że jego stan zdrowia ulega poprawie, a my chcemy by znalazły się środki na to, by mógł wrócić do niemal całkowitej sprawności - podkreślają organizatorzy i przyjaciele strażaka.

Charytatytny turniej służb mundurowych w Jarocinie dla Rafała 

Już 3 czerwca w godzinach 9-14 na orliku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie przy ul. Franciszkańskiej 2 odbędzie się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla Rafała Klarzyńskiego, w którym o puchar przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZP w Jarocinie zmierzą się drużyny służb mundurowych. Cały dochód z wpisowego zostanie przeznaczony na rehabilitację Rafała.

Turniej organizowany jest przez ZT NSZZ Policjantów w Jarocinie i objęty został patronatem honorowym przez Komendanta Powiatowego Policji w Jarocinie insp. Krzysztofa Rzepczyka oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie st. bryg. Tomasza Krawczyka. 

Podczas Turnieju swoje stanowiska promocyjne wystawią przedstawiciele policji i straży pożarnej, gdzie będzie można zapoznać się ze specyfiką obu służb oraz zobaczyć wykorzystywany sprzęt. Dla dzieci przygotowany będzie Autochodzik, dzięki któremu najmłodsi kibice będą mogli uczyć się bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Będzie też można odbyć szybki kurs udzielania pierwszej pomocy, także ofiarom wypadków (usztywnianie, zabezpieczanie ran). Wolontariusze z ZSP nr 2 w Jarocinie przygotują stanowisko gdzie chętnym dzieciom wymalują buzie i zrobią wyjątkowe fryzurki.

Przez cały czas trwania turnieju chętni będą mogli wrzucić do puszek wolontariuszy kilka złotych, które zostaną przekazane na leczenia Rafała.

 

Wybieracie się?

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy