Reklama

Remont skrzyżowania w Nowym Mieście. Wprowadzono ruch wahadłowy

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad remontuje skrzyżowania w ciągu DK11 z ul. Śremską i ul. Strzelecką w Nowym Mieście nad Wartą. Na trasie pojawią się utrudnienia.

Reklama

Dwa ważne skrzyżowania w Nowym Mieście są obecnie rozbudowywane. Chodzi o przecięcie dróg w ciągu DK11 z ul. Śremską i ul. Strzelecką. Na trasie mogą pojawić się utrudnienia.

Remont dwóch skrzyżowań w Nowym Mieście

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zawarła umowę z firmą Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. z Kalisza, która przebuduje dwa skrzyżowania w ciągu DK11 w Nowym Mieście nad Wartą. Wartość realizacji wynosi 4.485.458,80 zł, a termin upłynie z końcem października.

Na czas prac wprowadzony zostanie ruch wahadłowy oraz ograniczenie prędkości do 40 km/h. GDDKiA prosi kierowców o zwrócenie uwagi na czasowe oznakowania i ograniczenie prędkości.

W ramach zadania zostaną zrealizowane następujące prace:

  • budowa dwóch lewoskrętów na skrzyżowaniu z ul. Śremską i jednego lewoskrętu na skrzyżowaniu z ul. Strzelecką,
  • wzmocnienie istniejącej nawierzchni jezdni DK11 poprzez ułożenie nowych warstw nawierzchni,
  • budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Śremską,
  • budowa przejścia dla pieszych przez DK11 na skrzyżowaniu z ul. Śremską wraz z doświetleniem przejścia oraz odcinkami chodników,
  • budowa oświetlenia drogowego wzdłuż DK11 wraz z oświetleniem przebudowywanych skrzyżowań,
  • wykonanie oznakowania poziomego i pionowego,
  • zamontowanie barier chroniących pieszych użytkowników drogi.
Skrzyżowanie, zwłazcza z ul. Śremską, to miejsce bardzo newralgiczne. W przeszłości dochodziło tutaj do wielu poważnych zdarzeń. 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy