Reklama

Jarociński strażak Rafał Klarzyński walczy o powrót do zdrowia. Jest zbiórka na leczenie

Opublikowano:
Autor:

Jarociński strażak Rafał Klarzyński walczy o powrót do zdrowia. Jest zbiórka na leczenie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Znany jarociński strażak Rafał Klarzyński pomagał wielokrotnie osobom, które ucierpiały w wypadku. Gasił pożary, usuwał skutki nawałnic. Teraz sam potrzebuje pomocy.

Ostatnie miesiące nie są dobre dla emerytowanych strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie. Kilka razy pisaliśmy o akcjach pomocowych dla Macieja Kaliszaka, emerytowanego strażaka PSP Jarocin i prezesa OSP Jarocin.

Rafał Klarzyński walczy o powrót do zdrowia

Teraz  pomocy potrzebuje Rafał Klarzyński. Na portalu zrzutka.pl uruchomiono zbiórkę pieniędzy na jego leczenie. Przez ponad 30 lat pracował w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie. Był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany.  

„Rafał to ceniony fachowiec pożarnictwa o wszechstronnych zainteresowaniach, zawsze chętny do dzielenia się swoim doświadczeniem i wiedzą z innymi, animator w aspekcie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży jako wychowawca kilku roczników klas o profilu pożarniczym oraz propagator wszelako pojmowanego bezpieczeństwa” – czytamy na stronie zbiórki.

Fotografował i wędrował po górach  

 Zawsze podchodził z otwartym sercem zarówno do młodych adeptów jak i weteranów pożarnictwa.


 - Nasz przyjaciel, to także znakomity fotograf, zwolennik aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu szczególnie w górskich klimatach, fan muzyki rockowej, a przede wszystkim troskliwy mąż i przyjaciel” -  dodają koledzy. 

Rafał Klarzyński przeszedł dwa udary 

Rafał Klarzyński miał jeszcze tyle planów, ale zostały one pokrzyżowane w październiku ubiegłego roku. 17 października 2022  doszło u niego do udaru krwotocznego mózgu. Pomimo natychmiastowej pomocy, której udzielała mu żona, a następnie ratownicy medyczni, jego stan był bardzo ciężki. Po dwóch tygodniach pobytu w Szpitalu Powiatowym w Śremie oraz  około trzech miesiącach pobytu na rehabilitacji w Bonifraterskim Centrum Zdrowia w Piaskach stan emerytowanego strażaka polepszył się. Niestety 13 stycznia doznał kolejnego udaru, który w swych skutkach okazał się dużo silniejszy niż za pierwszym razem. Trafił na Oddział Intensywnej Terapii Szpitala Powiatowego w Śremie, ale potrzebna jest kosztowna rehabilitacja.
Rafał potrzebuje naszej pomocy.   

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 


  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy