Reklama

Jarociński strażak Maciej Kaliszak walczy o powrót do zdrowia. Zbiórka pieniędzy na leczenie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum GJ

Jarociński strażak Maciej Kaliszak walczy o powrót do zdrowia. Zbiórka pieniędzy na leczenie - Zdjęcie główne

Jarociński strażak Maciej Kaliszak walczy o powrót do zdrowia. | foto Archiwum GJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Znany jarociński strażak Maciej Kaliszak pomagał wielokrotnie osobom, które ucierpiały w wypadku. Gasił pożary, usuwał skutki nawałnic. Teraz sam potrzebuje pomocy.

Reklama

Na portalu zrzutka.pl uruchomiono zbiórkę pieniędzy na leczenie Macieja Kaliszaka – znanego jarocińskiego strażaka.  
      

Zbiórka na leczenie Macieja Kaliszaka  
                        

„Maciej Kaliszak to nasz przyjaciel, kolega, znajomy, ale przede wszystkim oddany służbie drugiemu człowiekowi strażak. Przez ponad 25 lat służby w Państwowej Straży Pożarnej był zawsze zaangażowany w sprawy zawodowe, a w wolnym czasie- niemniej oddany strażak-ochotnik w jednostce OSP w Jarocinie, wielokrotnie wyróżniany i odznaczany”  - napisano na stronie zrzutka.pl.  

„Maciej to ceniony fachowiec pożarnictwa o wszechstronnych zainteresowaniach, zawsze chętny do dzielenia się swoim doświadczeniem i wiedzą z innymi, animator w aspekcie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży jako wychowawca kilku roczników klas o profilu pożarniczym oraz trener Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Odwagą i zaangażowaniem codziennie uświadamiał innym, że bez względu na wszystko warto walczyć o swoje marzenia oraz nieść pomoc innym. Zawsze podchodził z otwartym sercem zarówno do młodych adeptów jak i weteranów pożarnictwa. Nasz przyjaciel, to także znakomity pływak, ratownik wodny oraz sternik motorowodny, zwolennik aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, zapalony działkowiec, fan muzyki rockowej, a przede wszystkim troskliwy ojciec dwóch córek i mąż” – czytamy na stronie zbiórki.   

Pod koniec czerwca u Maciej Kaliszaka doszło do zatrzymania krążenia. Pomimo natychmiastowej pomocy, której udzielała mu córka, a następnie ratownicy medyczni, jego stan był bardzo ciężki.


Festyn charytatywny dla Maciej Kaliszaka   


Po blisko dwóch miesiącach pobytu na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Powiatowego w Jarocinie jego stan na tyle się polepszył, że możliwe było przetransportowanie go do Specjalistycznego Instytutu Neurorehabilitacji i rozpoczęcie pierwszego etapu walki o powrót do zdrowia.

Strażak potrzebuje pomocy. Przewiduje się, że rehabilitacja to będzie żmudny i długi proces, a koszty pobytu w specjalistycznym ośrodku są bardzo wysokie - 30 000 zł miesięcznie. Na 24 września koledzy Macieja Kaliszaka organizują wielki festyn charytatywny. Impreza odbędzie się przy OSP Jarocin. O szczegółach imprezy będziemy informowali.  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy