Reklama

Harmonogram prac w ramach rewitalizacji Jarocina w 2022 roku [ZOBACZ GALERIĘ]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa rewitalizacja centrum Jarocina. Mamy najnowszy harmonogram prac.

Reklama

Rozpoczął się kolejny - trzeci już rok przebudowy centrum Jarocina. Wymianie poddawana jest większość sieci podziemnych - między innymi wodociągowa, kanalizacyjna, deszczowa, energetyczna i gazowa.  

Z tak szerokim zakresem prac związanych jest szereg utrudnień. Wykonawcy robót rozkopują i zamykają dla ruchu kolejne ulice.

Pierwsze efekty rewitalizacji są już widoczne

Widoczne są jednak już pierwsze efekty tych działań. Zakończone, a tym samym zrewitalizowane zostały ulice Kościelna, Łąkowa, Mała i Krótka.

Ulice te zostały przebudowane nie tylko na powierzchni, gdzie pojawiła się nowa nawierzchnia i zieleń, ale w ramach zadania przebudowana została cała infrastruktura podziemna.

Przedsięwzięcia rewitalizacyjne realizowane były i są przy wsparciu  środków zewnętrznych, pozyskanych przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie z Unii Europejskiej.

UWAGA - NAGRAJ NAM TEMAT - Zobacz TUTAJ

Postała trasa, która łączy rynek z miejskim parkiem

Zakończyły się też prace związane z realizacją nowego ronda przy spichlerzu i ul. Kasztanowej, a także przy pobliskim placu targowym oraz ul. Poznańskiej (na odcinku od al. Niepodległości do ul. Kościelnej). 

Nowa droga zbliżyła do siebie pięknie zrewitalizowany Park Radolińskich i rewitalizowaną obecnie starówkę. Wykonane w ostatnim czasie prace były częścią dużo większego zadania, realizowanego także przy wsparciu pozyskanych środków - 16 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych.

Całość prac, w ramach których powstały 3 ronda i przebudowanych zostało 7 ulic kosztowała 25 mln zł. Na skrzyżowaniu ulic Do Zdroju i Wrzosowej, na małym fragmencie zieleni, powstał park kieszonkowy, a wzdłuż nowego łącznika wiosną zazieleni się 200 nowych drzew i tysiące krzewów.

Aktualny harmonogram prac rewitalizacyjnych w centrum miasta

Teraz mieszkańcy czekają na zakończenie prac na kolejnych ulicach. Kiedy mogą się spodziewać ukończenia robót na poszczególnych drogach?

Jarociński magistrat opublikował zaktualizowany harmonogram prac rewitalizacyjnych w centrum miasta.

„Od publikacji poprzedniego harmonogramu, wiele etapów inwestycji zostało zakończonych, a zdecydowana większość tych, które pozostały do wykonania, będzie gotowa jeszcze w tym roku” - czytamy w komunikacie urzędu miejskiego.

Harmonogram obejmuje inwestycje, realizowane w trzech lokalizacjach: na rynku i pobliskiej okolicy rynku; okolicy ul. Kasztanowej i Poznańskiej oraz okolicy ulic Śródmiejskiej i Wrocławskiej - szczegóły ZOBACZ w naszej GALERII.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy