Pandemia zmieniła organizację studiów pielęgniarskich
Od października 2020 roku rozpoczęły się bezpłatne, licencjackie studia dla pierwszej grupy zainteresowanych zawodem pielęgniarki.Początkowo wykłady miały się odbywać w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. Jednak ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu pandemii przeprowadzane były online.
Natomiast zajęcia praktyczne miały miejsce w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznej w Kaliszu oraz w jarocińskim szpitalu.
Bezpłatne studia pielęgniarskie trwają 7 semestrów
Teraz Akademia Kaliska prowadzi trzeci już nabór na pielęgniarskie studia licencjackie.Są one bezpłatne i trwają 7 semestrów.
Wykłady dla studentów pierwszego roku odbywają się online w każdy piątek. Natomiast zajęcia praktyczne w dalszym ciągu w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznej w Kaliszu i szpitalu w Jarocinie.
- W tej chwili mamy już filie w Krotoszynie, Śremie, Wrześni i Tarcach. Dla wszystkich wykłady prowadzone są w tym samym czasie. Trwa rekrutacja na kolejny, pierwszy rok. Przyjmujemy chętnych. Studia są bezpłatne i można je kontynuować w Kaliszu - wyjaśnia prof. Jacek Piątek, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Akademii Kaliskiej a zarazem ordynator oddziału chorób wewnętrznych Szpitala Powiatowego w Jarocinie.
I dodaje:
- Nasza uczenia jest w trakcie uzyskiwania zgody na rozpoczęcie studiów na kierunku lekarskim. Mamy nadzieję, że zdążymy otworzyć ten kierunek jeszcze w tym roku. Jeśli się nie uda zrobimy to za rok.
Przy rekrutacji liczą się oceny z czterech najważniejszych przedmiotów
Rejestracja oraz składanie dokumentów na licencjackie studia pielęgniarskie potrwa do piątku - 26 sierpnia - ogłoszenie wyników - 2 września. Opłata rekrutacyjna wynosi 85 złotych. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (62) 767-95-12 i (62) 767-95-20.Kandydaci dokonują rejestracji elektronicznej w Systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) https://irk.akademia.kalisz.pl
Przedmioty brane pod uwagę w konkursie świadectw to:
- chemia,
- biologia,
- język polski,
- jeden język obcy nowożytny.
Po licencjacie można kontynuować naukę na pielęgniarskich studiach magisterskich
Absolwenci mają możliwość kontynuowania nauki na studiach drugiego stopnia (magisterskich) oraz podnoszenia swoich kwalifikacji w ramach różnych form doskonalenia podyplomowego.Program studiów pozwala uzyskać kwalifikacje i kompetencje niezbędne do udzielania świadczeń zdrowotnych w ramach wykonywanego zawodu pielęgniarki, a w szczególności:
- samodzielnego sprawowania opieki pielęgniarskiej nad człowiekiem zdrowym, zagrożonym czynnikami ryzyka, chorym w jego środowisku zamieszkania, pracy, nauki oraz w warunkach ambulatoryjnych,
- udzielania świadczeń zdrowotnych, obejmujących: promocję zdrowia, profilaktykę, proces diagnostyczno-leczniczy, rehabilitację, działania pielęgnacyjno-opiekuńcze, edukację zdrowotną,
- organizowania i udziału w różnych formach wsparcia dla osób nieuleczalnie chorych, niepełnosprawnych, umierających,
- nawiązywania współpracy z członkami zespołu terapeutycznego, rodziną pacjenta, społecznością lokalną,
- rozwoju zawodu i praktyki pielęgniarskiej oraz wdrażania nowych metod pracy i rozwiązań organizacyjnych,
- zapewnienia właściwej jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych.
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.