Reklama

Trwa kolejny nabór na bezpłatne studia pielęgniarskie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Trwa kolejny nabór na bezpłatne studia pielęgniarskie  - Zdjęcie główne

Trwa kolejny nabór na bezpłatne studia pielęgniarskie | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa kolejny nabór na bezpłatne studia pielęgniarskie.

Reklama

Pandemia zmieniła organizację studiów pielęgniarskich

Od października 2020 roku rozpoczęły się bezpłatne, licencjackie studia dla pierwszej grupy zainteresowanych zawodem pielęgniarki.

Początkowo wykłady miały się odbywać w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. Jednak ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu pandemii przeprowadzane były online.

Natomiast zajęcia praktyczne miały miejsce w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznej w Kaliszu oraz w jarocińskim szpitalu.

Bezpłatne studia pielęgniarskie trwają 7 semestrów

Teraz Akademia Kaliska prowadzi trzeci już nabór na pielęgniarskie studia licencjackie

Są one bezpłatne i trwają 7 semestrów.

Wykłady dla studentów pierwszego roku odbywają się online w każdy piątek. Natomiast zajęcia praktyczne w dalszym ciągu w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznej w Kaliszu i szpitalu w Jarocinie.

- W tej chwili mamy już filie w Krotoszynie, Śremie, Wrześni i Tarcach. Dla wszystkich wykłady prowadzone są w tym samym czasie. Trwa rekrutacja na kolejny, pierwszy rok. Przyjmujemy chętnych. Studia są bezpłatne i można je kontynuować w Kaliszu - wyjaśnia prof. Jacek Piątek, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Akademii Kaliskiej a zarazem ordynator oddziału chorób wewnętrznych Szpitala Powiatowego w Jarocinie.

I dodaje:

- Nasza uczenia jest w trakcie uzyskiwania zgody na rozpoczęcie studiów na kierunku lekarskim. Mamy nadzieję, że zdążymy otworzyć ten kierunek jeszcze w tym roku. Jeśli się nie uda zrobimy to za rok.  

Przy rekrutacji liczą się oceny z czterech najważniejszych przedmiotów

Rejestracja oraz składanie dokumentów na licencjackie studia pielęgniarskie potrwa do piątku - 26 sierpnia - ogłoszenie wyników - 2 września. Opłata rekrutacyjna wynosi 85 złotych. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (62) 767-95-12 i (62) 767-95-20.

Kandydaci dokonują rejestracji elektronicznej w Systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) https://irk.akademia.kalisz.pl

Przedmioty brane pod uwagę w konkursie świadectw to:

 • chemia,
 • biologia,
 • język polski,
 • jeden język obcy nowożytny.

Po licencjacie można kontynuować naukę na pielęgniarskich studiach magisterskich

Absolwenci mają możliwość kontynuowania nauki na studiach drugiego stopnia (magisterskich) oraz podnoszenia swoich kwalifikacji w ramach różnych form doskonalenia podyplomowego.

Program studiów pozwala uzyskać kwalifikacje i kompetencje niezbędne do udzielania świadczeń zdrowotnych w ramach wykonywanego zawodu pielęgniarki, a w szczególności:

 • samodzielnego sprawowania opieki pielęgniarskiej nad człowiekiem zdrowym, zagrożonym czynnikami ryzyka, chorym w jego środowisku zamieszkania, pracy, nauki oraz w warunkach ambulatoryjnych,
 • udzielania świadczeń zdrowotnych, obejmujących: promocję zdrowia, profilaktykę, proces diagnostyczno-leczniczy, rehabilitację, działania pielęgnacyjno-opiekuńcze, edukację zdrowotną,
 • organizowania i udziału w różnych formach wsparcia dla osób nieuleczalnie chorych, niepełnosprawnych, umierających,
 • nawiązywania współpracy z członkami zespołu terapeutycznego, rodziną pacjenta, społecznością lokalną,
 • rozwoju zawodu i praktyki pielęgniarskiej oraz wdrażania nowych metod pracy i rozwiązań organizacyjnych,
 • zapewnienia właściwej jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych.
 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy