Reklama

Ich praca jest wyjątkowa. Dzisiaj obchodzimy Dzień Pielęgniarki i Położnej

Opublikowano:
Autor:

Ich praca jest wyjątkowa. Dzisiaj obchodzimy Dzień Pielęgniarki i Położnej   - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

12 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej.

 

Tego dnia urodziła się Florence Nightingale, prekursorka nowoczesnego pielęgniarstwa, założycielka pierwszej szkoły pielęgniarstwa (w 1860 roku przy szpitalu św. Tomasza w Londynie).

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła rok 2020 „Rokiem pielęgniarki i położnej”, na cześć 200. rocznicy urodzin Florence Nightingale.

 

Ostatnie tygodnie są bardzo trudne dla wszystkich pielęgniarek. Pielęgniarki podobnie jak lekarze, ratownicy medyczni są na pierwszej linii walki z koronawirusem

 

 W jarocińskim szpitalu jest zatrudnionych 141 pielęgniarek i 35 położnych.

 

Praca pielęgniarki czy położnej jest wyjątkowa, dająca bardzo duże możliwości. To praca wymagająca, dająca dużą samodzielność, wielozadaniowość, umiejętność współodczuwania oraz zrozumienia drugiego człowieka, co czyni ten zawód nowoczesnym i rozwojowym. Pielęgniarki  i położne zajmują bardzo silną pozycję w zespole terapeutycznym. Są osobami empatycznymi.  Dobro innego człowieka jest dla nich najważniejsze, więc żeby wykonywać taki zawód trzeba po prostu kochać wszystkich ludzi -  mówi Wanda Olesińka, dyrektor ds. pielęgniarek i średniego personelu medycznego w szpitalu w Jarocinie.

 .

Wszystkim pielęgniarkom i położnym życzymy zdrowia, szczęścia w życiu osobistym i zawodowym, satysfakcjonujących rozwiązań systemowych, wyrozumiałych pacjentów oraz jak najlepszych warunków pracy i płacy.


 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE