Reklama

Tak powstaje droga przez las łącząca Jarocin, Wilkowyję i Cielczę [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowa drogi łączącej Jarocin z Wilkowyją i Cielczą trwa. Inwestycja ma już nawet swoją nazwę - Aleja Światowego Dnia Roweru. Zajrzeliśmy na budowę z naszą kamerą

Reklama

W lesie pomiędzy Jarocinem a Wilkowyją trwa budowa alternatywnego łącznika. Pomysł od początku budził kontrowersje, a nawet sprzeciwy. Jak daleko jest inwestycja? Zajrzał tam nasz fotoreporter. Zobacz zdjęcia w galerii. 

Droga Jarocin Wilkowyja - nie wszystkim pomysł się podobał

Inwestycja od początku wzbudzała wiele kontrowersji. Przede wszystkim ze względu na konieczność wycięcia wielu drzew po to, aby utworzyć korytarz, przez który poprowadzona zostanie droga.

Burmistrz Adam Pawlicki bronił jednak tej koncepcji budowy i argumentował, że dzięki niej skomunikowane zostaną ze sobą cztery miejscowości i powstanie bezpieczny ciąg drogowo-pieszo-rowerowy.

Pierwszy odcinek łącznika i nagroda dla burmistrza Jarocina

Pierwszy odcinek drogi od ulicy Maratońskiej w Jarocinie do wiaduktu nad drogą S 11 powstał w 2019 roku.

Gmina wybudowała wówczas trakt drogowy o długości  476 metrów, wzdłuż którego powstał ciąg pieszo-rowerowy. Koszt wyniósł prawie 2 miliony złotych.

Jak podkreśla jarociński magistrat „przy wybudowanej drodze sprzedano 70 działek budowlanych i w ten sposób powstało nowe osiedle Ogrody”.

Nowy odcinek drogi na wniosek burmistrza Adama Pawlickiego w grudniu ubiegłego roku zyskał nazwę Alei Światowego Dnia Roweru.

Budują nowy łącznik, przy którym ma powstać osiedle wielorodzinne

Po trzech latach gmina kontynuuje budowę nowego łącznika. Tym razem powstanie około 2,5 kilometra drogi z ciągiem pieszo-rowerowym i odwodnieniem.

Odcinek będzie miał charakter drogi lokalnej o szerokości od 5,00 do 5,5 metra. Wzdłuż niej będzie biegł ciąg pieszo-rowerowy o szerokości od 2,5 do 3,5 metra.

Teren, przez który będzie biegła droga jest własnością gminnej spółki Jarocińska Agencja Rozwoju, która planuje tam budowę osiedla z zabudową wielorodzinną.

- Realizując tę inwestycję, myślimy nie tylko o lepszym połączeniu drogowym, ale jednocześnie o rozwoju mieszkalnictwa w północnej części Jarocina - podkreśla burmistrz Adam Pawlicki.

Inwestycja jest realizowana dzięki wsparciu środków z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości około 7,3 miliona złotych, co stanowi ponad 60 % wartości całego zadania - około 11,5 miliona złotych.

Termin wykonania prac wyznaczony został na październik tego roku. Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm Polimex Infrastruktura Sp. z o. o. i Polimex Mostostal S. A. Umowa na realizację przedsięwzięcia podpisana została w listopadzie ubiegłego roku.

Co myślicie o inwestycji? 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy