Reklama

Jest reakcja władz Jarocina na film i informacje radnych opozycyjnych, dotyczący sprzedaży gruntu

Opublikowano:
Autor:

Jest reakcja władz Jarocina na film i informacje radnych opozycyjnych, dotyczący sprzedaży gruntu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Jest reakcja władz Jarocina na film przygotowany przez radnych opozycji, a dotyczący sprzedaży ponad 41 ha znajdujących się w granicach miasta. "Opozycja nieudolnie próbuje ratować własny wizerunek" - czytamy w nadesłanym oświadczeniu. 

 

Wczoraj rano (środa, 2 września) radni jarocińskiej opozycji na konferencji prasowej zaprezentowali film z komentarzem i własną oceną działań burmistrza Adama Pawlickiego. Sprawa dotyczy sprzedaży ponad 41 ha gminnej ziemi. Jarociński magistrat niemal natychmiast odpowiedział na zarzuty opozycjonistów. Po południu komunikat trafił do mediów. 

 

Opozycja w Radzie Miejskiej Jarocina zwołała konferencję prasową. Radni: Tomasza Klauza, Jerzy Walczak, Dorota Czechak oraz Zbigniew Surdukowski zaprezentowali na niej film, który sami przygotowali. Jego tematem była historia związana z ponad 41 ha gminnej ziemi położonej między Jarocinem a Cielczą [szczegóły sprawy TUTAJ].

 

Zdaniem radnych burmistrz Adam Pawlicki, chcąc w imieniu gminy sprzedać grunt za 3,5 mln zł pod działalność rolniczą, naraża budżet samorządu na spore straty. Opozycja twierdzi także, że przygotowana przez miasto kampania promująca konsultacje społeczne dotyczące przeznaczenia ziemi, zawiera szereg nieprawdziwych informacji.

 

Niemal natychmiast po zakończeniu konferencji prasowej jarociński magistrat ustosunkował się do zaprezentowanego na niej materiału [relacja z konferencji prasowej oraz film nagrany przez radnych opozycji - znajdziesz TUTAJ] oraz do działań radnych opozycji [treść PONIŻEJ].

 

 

STANOWISKO URZĘDU MIEJSKIEGO W JAROCINIE

 

 

„Opozycja w radzie miejskiej nieudolnie próbuje ratować własny wizerunek, po raz kolejny przedstawiając w złym świetle działania Gminy Jarocin. W tym celu organizuje konferencję prasową, próbując odwrócić uwagę opinii publicznej od swojego pomysłu wprowadzenia przemysłu do centrum miasta. Czy jest to wynik negatywnego przyjęcia przez mieszkańców podczas zeszłotygodniowego spotkania w JOK Jarocin?

 

W ubiegłym tygodniu w ramach konsultacji społecznych w sprawie przeznaczenia blisko 42 ha gruntów w centrum Jarocina odbyło się spotkanie mieszkańcami. Władze Jarocina przedstawiły konsekwencje, jakie niesie za sobą zamiana gruntu rolnego na inwestycyjny. Opozycja, która forsowała zlokalizowanie tam przemysłu, nagle, w trakcie konsultacji, zmieniła zdanie. Teraz chcą teren przeznaczyć na działki budowlane. Czy niezdecydowanie radnych opozycji miało wpływ na to, że mieszkańcy podczas spotkania nie dopuścili ich do głosu? W ślad za tym oponenci zorganizowali konferencję prasową, podczas której próbowali odwrócić uwagę opinii publicznej od swojego pomysłu wprowadzenia przemysłu do centrum miasta.

 

Destrukcyjne działania opozycji narażają gminę Jarocin na straty finansowe, które tylko w tej sprawie, już teraz wynoszą ponad 3,5 mln zł, a mogą być znacznie większe. Poza wymiernymi startami finansowymi są także niepowetowane straty wizerunkowe. Taka sytuacja ma miejsce nie po raz pierwszy. Jeden z liderów opozycji – Jerzy Walczak działania na szkodę gminy i gminnych spółek prowadzi już od prawie dekady. Szkodliwość tych czynów potwierdzają wyroki sądowe, które nakazują Jerzemu Walczakowi oraz Jarocińskiemu Ruchowi Samorządowemu, którego jest prezesem, prostowanie nieprawdziwych informacji o działalności jarocińskiego samorządu. Jerzy Walczak wielokrotnie rozpowszechniał informacje o negatywnym wydźwięku, które godzą w dobre imię samorządu.

 

Konsultacje w sprawie przeznaczenia blisko 42 ha gruntów już się zakończyły. Ze wstępnej analizy wynika, że zdecydowana większość społeczności, objętej konsultacjami, neguje pomysł opozycji o wprowadzeniu przemysłu do centrum miasta. Opinia mieszkańców potwierdza słuszność decyzji Rady Miejskiej w Jarocinie, która, biorąc pod uwagę ogromne koszty dozbrojenia terenu, zdecydowała o sprzedaży gruntu jako gruntu rolnego. Rezygnacja z inwestowania w ten teren, okazała się korzystniejszym dla samorządu rozwiązaniem, mimo zaawansowanych, prac projektowych związanych z budową drogi niezbędnej w przypadku terenu inwestycyjnego. Burmistrz Jarocina nie zgadza się na rozpowszechnienie nieprawdziwych informacji o działalności gminy i zapowiada podjęcie odpowiednich kroków prawnych.

 

Włodarz apeluje też do opozycji, że jeśli nie mają pomysłów, jak pracować dla dobra mieszkańców, to chociaż niech nie przeszkadzają w kontynuowaniu rozwoju gminy.”

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE