Reklama

Spółka Jarocin Sport przygotowuje się do wyposażania nowych obiektów. Kiedy otwarcie?

Opublikowano: śr, 2 cze 2021 12:46
Autor: | Zdjęcie: Wizualizacja: Jarocin Sport

Spółka Jarocin Sport przygotowuje się do wyposażania nowych obiektów. Kiedy otwarcie?  - Zdjęcie główne

Spółka Jarocin Sport przygotowuje się do wyposażania nowych obiektów. Kiedy otwarcie? | foto Wizualizacja: Jarocin Sport

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Spółka Jarocin Sport przygotowuje się do wyposażania nowych obiektów. Kiedy otwarcie? Prezes miejskiej spółki podaje termin.

 

W marcu zakończyła się rozbudowa obiektów Jarocin Sport. Nowe centrum sportowo-rekreacyjne to między innymi kryte lodowisko, 6-torowa kręgielnia, sale konferencyjne oraz strefa gastronomiczna.

Spółka Jarocin Sport przygotowuje się do wyposażania nowych obiektów. Sport i rekreacja w jednym miejscu

Spółka Jarocin Sport poszerzyła swoją ofertę sportowo-rekreacyjną. Oprócz krytego basenu, aquaparku, kortów tenisowych, boisk sportowych i sauny, mieszkańcy oraz przyjezdni będą mogli skorzystać ze sztucznego lodowiska, sal fitness, kortu do ricocheta (najszybszej gry rakietowej) oraz nowoczesnej kręgielni.

W nowych obiektach będzie można uprawiać między innymi tenis stołowy, podnoszenie ciężarów czy sporty walki. Znajdzie się tam również sala konferencyjna, sala do tańca ze sceną, restauracje oraz kawiarnie.

Jedna z pobudowanych hal będzie wykorzystywana w miesiącach zimowych - od listopada do kwietnia - jako lodowisko. W pozostałych okresach będzie służyła do organizacji różnego rodzaju wydarzeń, między innymi koncertów, wystaw czy targów. Obiekt będzie mógł służyć także jako boisko sportowe czy rolkowisko.

- To kolejna kluczowa dla miasta i gminy inwestycja, której nie zatrzymała pandemia COVID-19 - stwierdził po zakończeniu budowy burmistrz Adam Pawlicki. - Jestem głęboko przekonany, że obiekt będzie dobrze służyć naszej społeczności - nie tylko jako lodowisko, ale przede wszystkim jako całoroczny ośrodek sportowy otwarty na różnorodne potrzeby mieszkańców naszego miasta i okolicznych sołectw - dodał.

Spółka Jarocin Sport przygotowuje się do wyposażania nowych obiektów. Budowa ma niełatwą historię

Trzykondygnacyjny budynek nowego centrum sportowo-rekreacyjnego ma powierzchnię ponad 4 tysięcy metrów kwadratowych. Budowa rozpoczęła się w 2017 roku. Rok później wykonawca - poznańska firma Family House z dnia na dzień opuściła plac budowy.

W połowie 2019 roku inwestycję przejęła - wyłoniona w przetargu - Firma Budowlana Antczak z Kalisza. Wartość inwestycji wyniosła około 30 milionów złotych. Na jej realizację spółka Jarocin Sport pozyskała dotację w wysokości 3 milionów złotych z ministerstwa sportu.

Spółka Jarocin Sport przygotowuje się do wyposażania nowych obiektów. Otwarcie za 5 miesięcy

Znacząca część prac budowlanych realizowana była w ścisłym reżimie sanitarnym w czasie trwającej od początku 2020 roku pandemii koronawirusa. Mimo to obiekt został wybudowany zgodnie z harmonogramem.

Obecnie spółka Jarocin Sport przygotowuje się do wyposażania nowego kompleksu.

- Jest to obiekt, który na pewno poszerza naszą ofertę o dość istotne elementy - uważa Robert Adamczyk, prezes Jarocin Sport.

Z podanych przez niego informacji wynika, że otwarcia nowego centrum rekreacyjno-sportowego można się spodziewać ,mniej więcej w październiku.  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (10)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 8 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Mateuszek

  W październiku wszystko zamknie bo 5 fala

 • 8 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  pol

  basen,basen,basen

 • 8 miesięcy temu | ocena +2 / -1

  OCZYWISTE DLACZEGO WYBIERAJĄ ADAMA P. I ZJ :-)

  NOWOCZESNA PRACA W JAROCINIE - SORTOWANIE ODPADÓW I PRACA W SPALARNI ODPADÓW - TO SĄ MARZENIA MIESZKAŃCÓW GMINY JAROCIN , NAPRAWDĘ TRZEBA BYĆ MOCNO "AMBITNYM" ŻEBY O TYM MARZYĆ

 • 8 miesięcy temu | ocena +5 / -1

  teddi

  Pani Konieczna - czy Pani widziałe te korty tenisowe? Niech się Pani przejdzie i zobaczy. Toż to ruina do zaorania. Zresztą teren ten został wystawiony na sprzedaż o czym piszecie w ostatnim wydaniu papierowym. Po co dmuchacie w ten balonik bez pokrycia? Jesteście na usługach burmistrza?

 • 8 miesięcy temu | ocena +6 / -1

  Wyborca ZJ i Skazanego za ...

  A ja myślałem, że kluczowa inwestycje dla ziemian jarocińskich to: spalarnia resztek odpadów w Golinie i drogi przy gruntach skazanego?? Jaki ja głupi jestem.

  • 8 miesięcy temu | ocena +3 / -0

   to co ZJ wymyśli prowadzi Jarocin nową drogą , do ..... nie wiem czego ale to mądre bo wszyscy w ZJ są mądre

   MARZĘ O TYM ŻEBY TAM PRACOWAĆ . Po co w Jarocinie praca w nowoczesnych fabrykach, w najnowszych technologiach, jak można pracować w sortowni odpadów ? Pytam po co ?

 • 8 miesięcy temu | ocena +8 / -0

  nieudacznicy

  w jarocinie brakuje normalnej pracy, nie licząc śmieciowej

  • 8 miesięcy temu | ocena +4 / -1

   Wyborca ZJ i Skazanego za

   Nie wiem czy Ukraińców jarocińskich będzie stać na korzystanie z wielotorowej kręgielni kluczowej dla miasta Jarocin :-))))

 • 8 miesięcy temu | ocena +0 / -3

  Er34

  W tej chwili brakuje w Jarocinie boiska pod balonem... Hala pneumatyczna...

  • 8 miesięcy temu | ocena +3 / -0

   Wyborca ZJ i Skazanego za

   Przed wyborami obiecali dokończenie chodnika, a ty coś piszesz o boisku pod balonem i hali pneumatycznej ??? Jaki ja głupi jestem, że im uwierzyłem.