Reklama

Spółka Jarocin Sport przygotowuje się do wyposażania nowych obiektów. Kiedy otwarcie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Wizualizacja: Jarocin Sport

Spółka Jarocin Sport przygotowuje się do wyposażania nowych obiektów. Kiedy otwarcie?   - Zdjęcie główne

Spółka Jarocin Sport przygotowuje się do wyposażania nowych obiektów. Kiedy otwarcie? | foto Wizualizacja: Jarocin Sport

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Spółka Jarocin Sport przygotowuje się do wyposażania nowych obiektów. Kiedy otwarcie? Prezes miejskiej spółki podaje termin.

Reklama

 

W marcu zakończyła się rozbudowa obiektów Jarocin Sport. Nowe centrum sportowo-rekreacyjne to między innymi kryte lodowisko, 6-torowa kręgielnia, sale konferencyjne oraz strefa gastronomiczna.

Spółka Jarocin Sport przygotowuje się do wyposażania nowych obiektów. Sport i rekreacja w jednym miejscu

Spółka Jarocin Sport poszerzyła swoją ofertę sportowo-rekreacyjną. Oprócz krytego basenu, aquaparku, kortów tenisowych, boisk sportowych i sauny, mieszkańcy oraz przyjezdni będą mogli skorzystać ze sztucznego lodowiska, sal fitness, kortu do ricocheta (najszybszej gry rakietowej) oraz nowoczesnej kręgielni.

W nowych obiektach będzie można uprawiać między innymi tenis stołowy, podnoszenie ciężarów czy sporty walki. Znajdzie się tam również sala konferencyjna, sala do tańca ze sceną, restauracje oraz kawiarnie.

Jedna z pobudowanych hal będzie wykorzystywana w miesiącach zimowych - od listopada do kwietnia - jako lodowisko. W pozostałych okresach będzie służyła do organizacji różnego rodzaju wydarzeń, między innymi koncertów, wystaw czy targów. Obiekt będzie mógł służyć także jako boisko sportowe czy rolkowisko.

- To kolejna kluczowa dla miasta i gminy inwestycja, której nie zatrzymała pandemia COVID-19 - stwierdził po zakończeniu budowy burmistrz Adam Pawlicki. - Jestem głęboko przekonany, że obiekt będzie dobrze służyć naszej społeczności - nie tylko jako lodowisko, ale przede wszystkim jako całoroczny ośrodek sportowy otwarty na różnorodne potrzeby mieszkańców naszego miasta i okolicznych sołectw - dodał.

Spółka Jarocin Sport przygotowuje się do wyposażania nowych obiektów. Budowa ma niełatwą historię

Trzykondygnacyjny budynek nowego centrum sportowo-rekreacyjnego ma powierzchnię ponad 4 tysięcy metrów kwadratowych. Budowa rozpoczęła się w 2017 roku. Rok później wykonawca - poznańska firma Family House z dnia na dzień opuściła plac budowy.

W połowie 2019 roku inwestycję przejęła - wyłoniona w przetargu - Firma Budowlana Antczak z Kalisza. Wartość inwestycji wyniosła około 30 milionów złotych. Na jej realizację spółka Jarocin Sport pozyskała dotację w wysokości 3 milionów złotych z ministerstwa sportu.

Spółka Jarocin Sport przygotowuje się do wyposażania nowych obiektów. Otwarcie za 5 miesięcy

Znacząca część prac budowlanych realizowana była w ścisłym reżimie sanitarnym w czasie trwającej od początku 2020 roku pandemii koronawirusa. Mimo to obiekt został wybudowany zgodnie z harmonogramem.

Obecnie spółka Jarocin Sport przygotowuje się do wyposażania nowego kompleksu.

- Jest to obiekt, który na pewno poszerza naszą ofertę o dość istotne elementy - uważa Robert Adamczyk, prezes Jarocin Sport.

Z podanych przez niego informacji wynika, że otwarcia nowego centrum rekreacyjno-sportowego można się spodziewać ,mniej więcej w październiku.  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy