Reklama

Tarce zwyciężyły w zmaganiach sołectw gminy Jarocin. Będą walczyć w finale

Opublikowano: pon, 30 maj 2022 22:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę w Tarcach w turnieju sołectw i rywalizacji kół gospodyń wiejskich zmierzyły się ze sobą sołectwa: Tarce i Hilarów. Zwyciężyli gospodarze.

Reklama

Rywalizacja odbywa się podczas rodzinnych festynów zaplanowanych w różnych miejscowościach gminy w maju i czerwcu. Finał zmagań odbędzie się na początku września podczas Gminnego Święta Plonów w Jarocinie. Główna nagroda wynosi 5 tysięcy złotych.  

Do tej pory o tytuł "Super Sołectwa Roku" walczyli przedstawiciele wiosek z gminy Jarocin: Wilkowyja i Annapol (15 maja) oraz Cielcza, Cząszczew, Radlin i Kąty (22 maja) oraz Witaszyce, Witaszyczki i Prusy (28 maja). Sobotnia impreza połączona była również z gminnymi obchodami Dnia Strażaka. W niedzielę zmierzyły się drużyny reprezentujące Tarce i Hilarów. Turnieje sołectw połączone są z festynami rodzinnymi i odbywają się w godz. 15.00-19.00. 

Wiele emocji i śmiechu wzbudzają m.in. takie konkurencje, jak bieg drużynowy w ogromnych spodniach, bieg na czas trzyosobowej ekipy na jednej parze nart, rzut kaloszem. Drużyny muszą się też zmierzyć z obieraniem ziemniaków czy ubijaniem piany z białek. 

Do udziału w rozgrywkach zaproszeni zostali przedstawiciele KGW, OSP, LZS i innych organizacji działających na terenie danego sołectwa. Reprezentacja wioski składać się musi z 6 osób (3 kobiet, 3 mężczyzn). Gmina udostępniła również bezpłatne autobusy, które dowożą mieszkańców, którzy chcą dopingować swoje drużyny. 

Osobną konkurencją każdego festynu jest przygotowanie popisowego dania przez Koła Gospodyń Wiejskich. Z każdego festynu jedno KGW przejdzie do ścisłego finału. Finaliści - także w niedzielę 4 września na Gminnym Święcie Plonów walczyć będą o zdobycie Dania Roku 2022 i nagrodę główną - 5 tys. zł.

W niedzielę w Tarcach w turnieju sołectw zmierzyły się ze sobą sołectwa: Tarce i Hilarów. Zabawa jak zwykle była wspaniała, ale do finału mogła przejść tylko jedna drużyna. Tym razem lepsze okazało się sołectwo Tarce. W konkursie na Danie Roku 2022 do finału, który odbędzie się 4 września w Jarocinie przeszło również KGW Rozwojowe Tarce.

Do tej pory do finału zakwalifikowali się przedstawiciele Wilkowyi, Radlina, Prus i Tarzec. 

Kolejny festyn już w najbliższą niedzielę, 5 czerwca w Osieku, przy sali wiejskiej. Rywalizować tu będą ze sobą drużyny z Mieszkowa, Osieka i Zakrzewa. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy