Reklama

W Witaszycach trwa rywalizacja o tytuł "Super Sołectwa 2022" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Witaszycach trwa właśnie rywalizacja trzech sołectw i Kół Gospodyń Wiejskich. Kto wejdzie dzisiaj do finału, który odbędzie się we wrześniu podczas gminnych obchodów Święta Plonów?

Reklama

Do tej pory o tytuł "Super Sołectwa Roku" walczyli przedstawiciele wiosek z gminy Jarocin: Wilkowyja i Annapol (15 maja) oraz Cielcza, Cząszczew, Radlin i Kąty (22 maja). Rywalizacja odbywa się podczas rodzinnych festynów zaplanowanych w różnych miejscowościach gminy w maju i czerwcu. Finał zmagań odbędzie się na początku września podczas Gminnego Święta Plonów w Jarocinie. Główna nagroda wynosi 5 tysięcy złotych. 

Do finału zakwalifikowali się do tej pory przedstawiciele Wilkowyi oraz Radlin. 

Wiele emocji i śmiechu wzbudzają m.in. takie konkurencje, jak bieg drużynowy w ogromnych spodniach, bieg na czas trzyosobowej ekipy na jednej parze nart, rzut kaloszem. Drużyny muszą się też zmierzyć z obieraniem ziemniaków czy ubijaniem piany z białek. 

Do udziału w rozgrywkach zaproszeni zostali przedstawiciele KGW, OSP, LZS i innych organizacji działających na terenie danego sołectwa. Reprezentacja wioski składać się musi z 6 osób (3 kobiet, 3 mężczyzn). Gmina udostępniła również bezpłatne autobusy, które dowożą mieszkańców, którzy chcą dopingować swoje drużyny. 

Osobną konkurencją każdego festynu jest przygotowanie popisowego dania przez Koła Gospodyń Wiejskich. Z każdego festynu jedno KGW przejdzie do ścisłego finału. Finaliści - także w niedzielę 4 września na Gminnym Święcie Plonów walczyć będą o zdobycie Dania Roku 2022 i nagrodę główną - 5 tys. zł.

[AKTUALIZACJA]

Zaskoczeniem dzisiejszej rywalizacji było to, że komisja konkursowa zaprosiła do udziału w finale wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich. Wcześniej komisja konkursowa zakwalifikowała przedstawicielki KGW z Wilkowyi, Annapola, Radlina, Cząszczewa, Cielczy i Kątów. 

W turnieju wsi wyciężyły Prusy, które pokonały Witaszyczki i Witaszyce. Dzisiejsza impreza połączona była również z gminnymi obchodami Dnia Strażaka. 

Niestety z powodu wiatru doszło na festynie do niebezpiecznego zdarzenia. Przewrócił się metalowy stelaż namiotu znajdującego się nad jednym ze stoisk. Kobieta, która znajdowała się pod nim doznała niegroźnych obrażeń i odwieziono ją do domu. 

Jutro impreza odbędzie się w Tarcach. Oprócz gospodarzy o wejście do finału walczyć będą również Hilarów i Bachorzew. Kolejne festyny rodzinne z turniejem sołectw odbędą się w Osieku, Potarzycy i Łuszczanowie 5, 11 i 18 czerwca. Zaplanowano je w godz. 15.00-19.00. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy