Reklama

Gmina Jaraczewo dołożyła się do nowego sprzętu dla szpitala. Lecznica uruchomi poradnię w tej gminie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Jaraczewo dołożyła się do nowego sprzętu dla szpitala. Lecznica uruchomi poradnię w tej gminie.

Reklama

Szpital Powiatowy w Jarocinie kupił nowoczesny aparat USG do badań diagnostycznych na oddziale ginekologii.

Jaraczewo dofinansowało specjalistyczną głowicę

Urządzenie kosztowało 250 tys. zł i zostało zakupione z rządowej dotacji, którą szpital pozyskał od wojewody wielkopolskiego.

Aby jego praca była w pełni efektywna potrzebna była specjalistyczna głowica do diagnostyki raka piersi u kobiet.

- Jakiś czas temu rozmawialiśmy z radnymi gminy Jaraczewo i oni zgodzili się dofinansować utworzenie drugiej nitkę pracowni endoskopowej w naszym szpitalu - stwierdza dr n. med. Włodzimierz Budzyński, dyrektor medyczny jarocińskiego szpitala.

W międzyczasie pojawiła się jednak możliwość zakupu nowoczesnego aparatu USG do badań diagnostycznych na oddziale ginekologii.

- Szpital zwrócił się do nas o zmianę i przekierowanie tego dofinansowania na zakup specjalistycznego głowicy do tego aparatu. Nasi radni wyrazili na to zgodę - wyjaśnia Dariusz Strugała, burmistrz Jaraczewa.  

Głowica, której zakup sfinansowała gmina Jaraczewo kosztowała 20 tys. zł.

- Szpital jest naszym wspólnym dobrem i potrzebny jest nam wszystkim. Dlatego uważam, że powinno nastąpić porozumienie między wszystkimi czterema gminami powiatu jarocińskiego na proporcjonalne w stosunku do liczby mieszkańców wsparcie finansowe szpitala - stwierdza Dariusz Strugała.

I dodaje:

- Myślę, że może się to odbywać na zasadzie zakupu sprzętu, bo wówczas wiemy dokładnie na co te pieniądze są przeznaczane. Oczywiście w tym porozumieniu winien, jako lider uczestniczyć samorząd powiatu, który jest właścicielem szpitala i po jego stronie leży największy ciężar tego wsparcia finansowego.    

Badania aparatem USG nie tylko dla pacjentkek ginekologii

Jak zapewnia prezes szpitala Henryk Szymczak druga nitka pracowni endoskopowej zostanie utworzona z dodatkowych pieniędzy, na które lecznica złożyła wniosek do Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, którym dysponuje urząd marszałkowski.

Z badań diagnostycznych nowoczesnym aparatem USG będą mogły korzystać nie tylko pacjentki oddziału ginekologicznego jarocińskiego szpitala, ale też przyszpitalnej poradni ginekologicznej.

Poradnia w Jaraczewie powinna ruszyć w 2023 roku

Inną inicjatywą burmistrza Jaraczewa jest utworzenie w tym mieście poradni dla kobiet.

- Taka poradnia była w Jaraczewie, ale została zlikwidowana. Wiem, że jest potrzebna, dlatego poczyniłem starania, żeby została ponownie otwarta - wyjaśnia burmsitrz Strugała.

Placówka będzie działała w ośrodku zdrowia.

- Zrobiliśmy remont i myślę, że do końca roku to, co było do przygotowania z naszej strony, będzie gotowe - informuje włodarz gminy Jaraczewo.

- W zasadzie wszystkie sprawy zostały już uzgodnione. W zamian za starania burmistrza i radnych gminy Jaraczewo jak najbardziej jesteśmy skłonni taką poradnię tam poprowadzić. Będzie ona obsługiwana przez naszych lekarzy ginekologów i czynna prawdopodobnie pięć dni w tygodniu. Powinna ruszyć na początku przyszłego roku - zapowiada dr n. med. Włodzimierz Budzyński, dyrektor medyczny jarocińskiego szpitala.    

Pacjentki poradni ginekologicznej w Jaraczewie będą też mogły korzystać z badań diagnostycznych przeprowadzanych za pomocą nowoczesnego aparatu USG zakupionego przez jarociński szpital przy wsparciu gminy Jaraczewo.      

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy