Reklama

Milion złotych na sprzęt dla jarocińskiego szpitala [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarociński szpital otrzymał milion złotych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Za pozyskane pieniądze zostanie zakupiony sprzęt do oddziałów ginekologiczno-położniczego raz noworodkowego.


Jarociński szpital ciągle się rozbudowuje. Dwa lata temu oddano do użytku   nowy oddział ginekologiczno-położniczy. Aktualnie trwa modernizacja dwóch oddziałów - wewnętrznego i dziecięcego. Ten pierwszy ma zostać przeniesiony na miejsce, gdzie do niedawna była ginekologia i położnictwo. Natomiast oddział dziecięcy zajmie obecne pomieszczenia wewnętrznego i dawnej izby przyjęć. To nie wszystko. Dobudowane zostanie około 500 m2 powierzchni, gdzie ma być utworzony Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. W poniedziałek do Jarocina z dobrymi informacjami dla naszej lecznicy przyjechała Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej oraz Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski. Celem wizyty było podpisanie umowy z prezesem szpitala na dofinansowanie w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Milion złotych na sprzęt dla jarocińskiego szpitala


   - Fundusz Przeciwdziałania COVID-19 powstał jako odpowiedź na potrzeby obywateli i aby zniwelować skutki pandemii koronawirusa. Dzięki tym środkom możliwe jest m.in. finansowanie inwestycji i zakupu sprzętu medycznego, który jest tak istotny dla funkcjonowania wielkopolskiej służby zdrowia - mówił wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Dzięki parafowanemu porozumieniu jarocińska lecznica otrzyma 1.000.000 zł.

- Dofinansowanie do sprzętu po tym czasie COVID-u, kiedy szpitale były na pierwszej linii frontu, a ich pracownicy troszczyli się o zdrowie i życie Polaków. W tych małych ojczyznach szpitale odgrywały wyjątkową rolę, a rząd PiS, aby szpitale powiatowe były dofinansowane, aby opieka medyczna była świadczona na jak najwyższym poziomie. Nam zależy na tym, aby szpitale były dobrze doinwestowane, które służą mieszkańcom małej ojczyzny - podkreślała minister Maląg.

Jarocin. Sprzęt dla oddziału ginekologicznego i noworodkowego 


Za pozyskane pieniądze zostanie zakupiony sprzęt głównie do oddziału ginekologicznego i noworodkowego.

- Zakupimy dwa aparaty USG bardzo wysokiej klasy. Jest to aparatura, która jest nam potrzebna w związku z dynamicznym rozwojem oddziału dziecięcego. Wzbogacimy się też o sprzęt służący do resuscytacji noworodków oraz aparaty KTG i defibrylatory. Bardzo się cieszymy, że otrzymamy to wsparcie, a szpital dostanie aparaturę, o którą wnioskowaliśmy - zaznaczyła Lidia Czechak, starosta jarociński.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy