Reklama

Powiat. Kotliński DPS dostał pieniądze na walkę z koronawirusem

Opublikowano: śr, 17 mar 2021 18:00
Autor: | Zdjęcie: DPS Kotlin

Powiat. Kotliński DPS dostał pieniądze na walkę z koronawirusem - Zdjęcie główne

Powiat. Kotliński DPS dostał pieniądze na walkę z koronawirusem | foto DPS Kotlin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dom Pomocy Społecznej w Kotlinie dostał pieniądze na walkę z koronawirusem. Środki pochodzą z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Nie jest to pierwsze finansowe wsparcie dla tej placówki.

We wrześniu ubiegłego roku grant na działania związane z zapobieganiem i łagodzeniem skutków epidemii koronawirusa w koltlińskim DPS-ie pozyskało Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

Dotacja w niemałej wysokości - 673.960 złotych została przyznana z projektu „Domy Pomocy Społecznej bezpieczne w Wielkopolsce”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wówczas Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie wydał pieniądze między innymi na: dodatki do wynagrodzeń personelu, organizację i finansowanie miejsc pobytu tymczasowego dla osób nowo kierowanych do DPS, jak i dla mieszkańców DPS-u opuszczających szpitale oraz na zakup środków ochrony i wyposażenia usprawniającego zapobieganie skutkom epidemii przez wczesne wykrywanie potencjalnie zakażonych osób.

Kotliński DPS dostał pieniądze na walkę z koronawirusem. Ubiegły rok pokazał, że są bardzo potrzebne

DPS na przełomie października i listopada ubiegłego roku przechodził bardzo trudne chwile. W związku z zakażeniem znacznej części pensjonariuszy i załogi placówka została zamknięta. Izolacja trwała około 20 dni. Wówczas w pierwszej grupie osób, które zostały w placówce na 10-dniowej kwarantannie była wicestarosta Katarzyna Szymkowiak.

Z pomocą placówce pospieszyły wówczas osoby prywatne, instytucje i firmy. Wśród nich była Fundacja Ogród Marzeń czy burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

Kotliński DPS dostał pieniądze na walkę z koronawirusem - tym razem z ministerstwa

Sytuacja dość szybko została opanowana i DPS wrócił do normalnej pracy. Teraz otrzymał kolejne wsparcie finansowe na walkę z COVID-19. Tym razem kwota 82 tysięcy złotych pochodzi z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. 

Zostanie wydana na środki ochrony osobistej dla personelu i pensjonariuszy.

- To są maseczki, rękawiczki, środki dezynfekujące, kombinezony. Czyli wszystko to, co jest potrzebne do codziennego użycia w naszej pracy - informuje Janusz Krawiec, dyrektor DPS-u. - Z tej puli możemy także zabezpieczyć środki finansowe na zatrudnienie na przykład w formie umowy zlecenie dodatkowego personelu medycznego. Mam tu na myśli pielęgniarki - dodaje szef placówki.   

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 10 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  jacekpl

  dla przypomnienia sciencedirect.com/science/article/pii/S0211139X21000044 witamina D akademiamedycyny.pl/wp-content/uploads/2016/05/201102_Geriatria_009.pdf res.mdpi.com/d_attachment/geriatrics/geriatrics-06-00010/article_deploy/geriatrics-06-00010.pdf covid-19-nieznane-fakty.pl/blog/kolejna-skuteczna-terapia-chorych-mogaca-ratowac-zycie-w-polskic... Rozwiń

  • 10 miesięcy temu | ocena +1 / -0

   lock

   izolacja ( czyt. samotność ) plus szczepienia