Reklama

Reklama

Kotliński DPS potrzebuje pomocy. Fundacja Ogród Marzeń zareagowała natychmiast [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 3 lis 2020 12:09
Autor:

Kotliński DPS potrzebuje pomocy. Fundacja Ogród Marzeń zareagowała natychmiast [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kategoria

Reklama

Pracownicy i podopieczni kotlińskiego DPS-u znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. U prawie 150 osób wykryto zakażenie koronwirusem. Placówkę zamknięto z częścią załogi i pensjonariuszami. W tej sytuacji potrzebna była natychmiastowa pomoc, między innymi w zakupie sprzętu, który ratuje życie. Na apel w wsparcie zareagowała jarocińska Fundacja "Ogród Marzeń".   

 

Tydzień temu Dom Pomocy Społecznej w Kotlinie po wykryciu zakażenia koronawirusem u 146 osób z personelu i pensjonariuszy, został zamknięty.

 

W środku przebywa 24 pracowników. Razem z nimi na izolację zdecydowała się wicestarosta Katarzyna Szymkowiak. Wszyscy opiekują się 119 pensjonariuszami DPS-u, z których 97 choruje na Covid-19. Niestety, 2 z nich w tym czasie zmarło. 

 

[więcej o sytuacji kotlińskiego DPS-u przeczytasz TUTAJ]

 

Placówka cały czas potrzebuje wsparcia. Pisała o tym starosta Lidia Czechak na swoim profilu w mediach społecznościowych.   

„Jeżeli jakiś wolontariusz chciałby pomóc w Domu Pomocy Społecznej zachęcamy do kontaktu, poszukiwani opiekunowie, pielęgniarki. W tym trudnym czasie musimy być razem.” [więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

Z kolei dyrektor placówki, który sam zmaga się z koronawirusem, apelował:

 

„Zwracam się do Państwa z apelem o pomoc. Może posiadacie w swoich domach koncentratory tlenu, które w tej chwili są niewykorzystywane, a wypożyczenie ich pozwoli wesprzeć nas w działaniach ratowania życia mieszkańców DPS?” [więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ]

 

 

Na apel natychmiast zareagowała Beaty Frąckowiak-Piotrowicz, szefowa jarocińskiej Fundacji "Ogród Marzeń" i uruchomiła zbiórkę na zakup potrzebnego urządzenia.

 

Zanim jednak udało się zebrać wymaganą kwotę, podjęta została decyzja, że fundacja wyłoży pieniądze i kupi koncentrator.

 

Tak też się stało. Urządzenie zostało już dostarczone do DPS-u.

 

- Urządzenie jest własnością fundacji. Zostało wypożyczone do placówki w Kotlinie. Jeśli już nie będzie tam używane, a ktoś inny będzie je potrzebował, to z kolei zostanie wypożyczone jemu. Być może będzie to ktoś z podopiecznych naszej fundacji. Oby nie, ale życie pisze różne scenariusze - mówi Beata Frąckowiak-Piotrowicz.    

 

Koncensator kosztował blisko 5 tysięcy złotych, a na koncie zbiórki jest na razie 3.400 złotych. Akcja więc trwa nadal. Szefowa Fundacji "Ogród Marzeń" kieruje szczególne podziękowania do tych, którzy już wpłacili pieniądze. Apeluje jednocześnie o przyłączenie się do zbiórki.   

Dowolne kwoty można wpłać na konto Fundacji „Ogród Marzeń” z dopiskiem: „cele statutowe” lub „covid”, nr rachunku bankowego: 76 8427 0009 0029 9055 2000 0001

 

Oficjalne podziękowania wystosowała także wicestarosta Katarzyna Szymkowiak, która przebywa w kotlińskiej placówce i wspiera załogę w opiece nad pensjonariuszami:  

 

„(…) Chcę podziękować Fundacji Ogród Marzeń za natychmiastową reakcję i zakup koncentratora tlenu. Urządzenie jest już w kotlińskim Domu Pomocy Społecznej. Podziękowania kieruję w stronę pani Beaty Frąckowiak-Piotrowicz - prezesa Fundacji Ogród Marzeń, która zainicjowała zbiórkę oraz panu Piotrowi Pryczkowi, który dostarczył nam sprzęt. Jednak najbardziej chcę podziękować wszystkim Darczyńcom, ponieważ w tym trudnym czasie każda złotówka jest na miarę złota. Kolejny raz mieszkańcy naszego powiatu pokazali swoją solidarność! Koncentrator tlenu to urządzenie, służące podawaniu pacjentowi powietrza ze zwiększoną zawartością tlenu. Dziś jest niezbędne w pomocy naszym podopiecznym , którzy często maja problemy z oddychaniem. Obecnie w DPS-ie przebywa 120 mieszkańców. Trudna sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy jest bardzo dynamiczna i często potrzebujemy kilku urządzeń jednocześnie. Jeszcze raz serdecznie dziękuję.”     

 

 

[AKTUALIZACJA, godz. 14.00]

 

Z ostatniej chwili. Jak się dowiedzieliśmy do kotlińskiego DPS-u jedzie już jeszcze jeden koncentrator tlenu. Tym razem zakup sfinansował Lions Club Jarocin.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (22)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +4 / -1

  Ag

  Wszystkich madrali do dps na wolontariat gdy popracuja w warunkach tam panujacych nie beda mieli sił mlec jezorami tych glupot.Kazdy madry w domku na kanapie .

 • rok temu | ocena +4 / -0

  C19

  Krawiec członek rady nadzorczej szpitala i dyrektor DPS na kwarantannie. Prezes szpitala poza szpitalem, pewnie na zwolnieniu lekarskim, bo nic nie pisali że na covid, a innego wytłumaczenia nieobecności raczej być nie może. A to teraz dwie najważniejsze placówki na placu boju z covidem. Aż strach się bać.

 • rok temu | ocena +3 / -0

  Ja pier... e

  Jak ludziom potrzebny jest tlen, to niewykluczone że mają postępujące zapalenie płuc covidowe. Tlenem im życia nie uratujecie. Natychmiast szpital. A ty Krawiec apelujesz o koncentratory tlenu?

 • rok temu | ocena +6 / -0

  Hanzo

  Niech prezez Jarosław rzuci groszem ze swojej pensji

 • rok temu | ocena +9 / -0

  to jest dno

  jeżeli ludzie nie widzą różnicy między opieką a koniecznością leczenia, albo taki bełkot ze szpitale nie chcą podopiecznych przyjąc bo w DPSie maja lepszą opiekę, to mozna powiedzieć: Jarocin to dom wariatów!

 • rok temu | ocena +12 / -1

  Gdzie ta Solidarność???

  Przy takim ROZWOJU trzeba się prosić o 5000 zł????

 • rok temu | ocena +15 / -0

  prosimy itutaj o nformacje

  mam pytanie, jeżeli jak pisała gazeta jarocińska, stan chorych podopiecznych DPSu jest poważny i brakowało tlenu, gazeta pisała o tym także, to dlaczego tych chorych nie przewieziono do szpitali gdzie przyjmuja zakażonych Covidem do hospitalizacji? Przecież DPS to placówka opiekuńcza a nie lecznicza. Jestem pełen podziwu dla osób które tam pracują ... Rozwiń

 • rok temu | ocena +15 / -0

  Sławka zrób z nim porzadek

  I co pielegniarki DPS znowu za grosze pracujecie w narazeniu a ten pajac pierwszy po nagrode poleci dla siebie i swoich jak to sie skończy.

 • rok temu | ocena +14 / -0

  %%%%%$$$$$$$$$$

  DYREKTOR KRAWIEC WPŁACIŁEŚ JUZ CHOCIAŻ MINUS JEDEN GROSZ ? CZARNY KOŃ WYBORÓW 6,6% WPLACIŁ ? BENIFICJENCI PIS WPŁACILI ?

 • rok temu | ocena +0 / -0

  jacekpl

  do posłuchania wywiad o coviku19 https://www.youtube.com/watch?v=4fs7IkmhWkI

 • rok temu | ocena +9 / -1

  urządzenie kosztuje około 5tys zł a wy tyle szumu robicie, przecież to grosze

  na każde normalne miasto

 • rok temu | ocena +13 / -1

  dyrektor DPS

  PISOWSKA ZARAZA SIE ROZLALA

 • rok temu | ocena +12 / -0

  to jest konkret a nie wyręczanie nieudacznika aparatczyka

  Wiadomo ilu juz KRAWIEC zaraził towarzyszy z PIS a ci pracowników w jednostkach w których ściemniają ? PCPR KRUS ARIMR ?