Reklama

Wody Polskie zajęły stanowisko w sprawie podwyżki opłat za wodę i ścieki w gminie Jarocin

Opublikowano: pt, 25 cze 2021 09:46
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Wody Polskie zajęły stanowisko w sprawie podwyżki opłat za wodę i ścieki w gminie Jarocin - Zdjęcie główne

Polskie Wody zajęły stanowisko w sprawie podwyżki opłat za wodę i ścieki w gminie Jarocin | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Polskie Wody zajęły stanowisko w sprawie podwyżki opłat za wodę i ścieki w gminie Jarocin.

Reklama

Aktualne stawki opłat za wodę i ścieki obowiązują w gminie Jarocin od czerwca 2020 r. Tabela zawiera blisko 40 grup taryfowych. Dla najbardziej popularnej, czyli odbiorców usług zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków stawka wynosi 6,08 zł/m3.

Wody Polskie zajęły stanowisko w sprawie podwyżki opłat za wodę i ścieki w gminie Jarocin. Wniosek Jarocina odrzucony

O tym, jakie opłaty za wodę i ścieki będą obowiązywały na terenie danej gminy decyduje od 2018 roku Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. To ten podmiot za każdym razem zatwierdza wnioski taryfowe gmin. Tak jest także w tym roku.

Wniosek taryfowy złożyło między innymi jarocińskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Przewidywał on ok. 10-procentową podwyżkę opłat za wodę i ścieki na terenie gminy Jarocin. Wniosek został jednak odrzucony.

Wody Polskie  zajęły stanowisko w sprawie podwyżki opłat za wodę i ścieki w gminie Jarocin. Niewykluczone, że sprawa trafi do sądu

W tej sytuacji interweniował burmistrz Adam Pawlicki, który spotkał się z szefostwem Wód Polskich. 

- Mamy problem z wnioskiem taryfowym, tak jak większość gmin w Polsce. Wody polskie kwestionują większość taryf. Z założenia blokują tam, gdzie jest konieczność wprowadzenia podwyżek, jak w naszym przypadku. Realizując potężne inwestycje PWiK nie jest w stanie uniknąć wzrostu kosztów amortyzacji - wyjaśnia włodarz gminy.

Jego zdaniem taka polityka Wód Polskich prowadzi do wymuszenia na samorządach, aby dokładały do gospodarki wodno-ściekowej z własnych budżetów.

- Moim zdaniem to zły kierunek. Jeśli kogoś nie stać na ponoszenie kosztów świadczonych usług, powinien zwrócić się do pomocy społecznej, która jest właściwym organem do udzielania pomocy w takich sytuacjach. A złym rozwiązaniem jest, żeby wszystkim dokładać. Ale taka jest polityka rządu - stwierdza Adam Pawlicki.

I dodaje:

- Z tego, co wiem niektóre samorządy skierowały sprawy do sądów. Czekamy na pierwsze rozstrzygnięcia i niewykluczone, że my też pójdziemy tą drogą.  

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +2 / -0

  Niestety, było referendum.

  Teraz wyborcy ZJ i Skazanego, oraz inni normalni ludzie zapłacą za ROZWÓJ... Kanbudu.

 • 3 miesiące temu | ocena +3 / -0

  Lol

  A jantas wczoraj został wybrany na prezesa pwiku i bedzie się z tym czołgał

 • 3 miesiące temu | ocena +6 / -1

  pja

  Macie mieszkańcy to co chcieliście. Przed wyborami trzeba myśleć logicznie,nie słuchać bajek i obiecanek. Rozumiem, że trzeba modernizować, iść do przodu, ale nie rozumiem inwestycji na którą nie stać gminy. Prawdę mówiąc to działania na szkodę mieszkańców, a nabijające kasę tylko paru osób. Moi drodzy cieszyliście się z milionowych rond , łączników i innych inwestycji jak małe dzieci z lizaka, a one służą dla nabijania kasy tylko dla oddanych i poddanych, gołym okiem można to zobaczyć dla kogo. Do końca kadencji jeszcze trochę, więc jeszcze dołożycie drodzy mieszkańcy do rozwoju niektórych biznesmenów. Dołożycie moi drodzy, niekiedy oszczędzając na swojej rodzinie czy swoim zdrowiu. zdrowia.

 • 3 miesiące temu | ocena +5 / -0

  ja

  stawka za wodę i ścieki wynosi łącznie 10.47zl za 1m3

 • 3 miesiące temu | ocena +12 / -0

  Tedi

  Pewnie najlepiej podnieść rachunki i się nie martwić. Sobie wziąść 10 tys wypłaty i mieć wszystko w d....e.