Policjant to zawód bardzo odpowiedzialny. Decydując się na jego wykonywanie, trzeba zdawać sobie sprawę, z tego, że życie i los wielu ludzi będzie zależny od reakcji funkcjonariusza, decyzji. Osoby, które rozważają pracę w tej formacji będą się mogły dowiedzieć, na czym ona polega. Dzisiaj Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu zaprasza do wzięcia udziału w spotkaniu na żywo z Naczelnikiem Wydziału Kadr i Szkolenia KW Policji w Poznaniu mł. insp. Jackiem Polcynem, rzecznikiem prasowym KW P w Poznaniu mł. insp. Andrzejem Borowiakiem i policjantami z sekcji doboru KWP w Poznaniu.
"Każdy uczestnik będzie mógł uzyskać odpowiedź na interesujące go pytania dotyczące przyjęcia do policji. Dowiemy się jakie trzeba spełniać wymagania, jakich dokumentów potrzebujemy, jak wygląda proces rekrutacyjny. Policjanci opowiedzą jak wygląda życie policjanta na kursie podstawowym i czego można się tam spodziewać” czytamy na fanpage'u wielkopolskiej policji.
Policja od lat walczy z brakami kadrowymi. W jarocińskiej komendzie pracuje 114 funkcjonariuszy. Na szczęście jest to tylko jeden wakat. Dlaczego warto wstąpić do tej formacji? Policjanci bez zastanowienia odpowiadają, że jest to ciekawa praca, która daje poczucie stabilności.
- W policyjnych szkołach jest bardzo dobre zaplecze dydaktyczne. Myślę, że dla młodych ludzi zarobki w policji są również atrakcyjne. Osoba do 26. roku życia, która przebywa na kursie podstawowym netto otrzymuje 3.520 zł. Po tym kursie jej wynagrodzenie wynosi 4.509 zł netto – mówi st. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.
- W służbie przygotowawczej pracuje się trzy lata, ale to w niczym nie przeszkadza, aby awansować w tym czasie. Prawa emerytalne nabywa się po 25 latach służby, to dla absolwenta szkoły średniej jest kusząca propozycja - dodaje oficer prasowy.
Podkreśla, że cały czas w okresie służby można podnosić swoje kwalifikacje.
- W policji jest dość szeroki katalog specjalizacji. Można pracować w wydziale kryminalnym, zespole operacyjnym, dzielnicowym, ruchu drogowym, interwencyjnym. Zawsze można spróbować swoich sił w każdym z wydziałów i znaleźć coś najbardziej odpowiedniego dla siebie. To nie jest tylko zawód, tylko służba społeczeństwu i my musimy reagować w każdej sytuacji, nawet jak policjant jest na urlopie czy w czasie wolnym od pracy, a jest świadkiem przestępstwa, czy sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu drugiego człowieka. To ma obowiązek zareagować - dodaje policjantka.
Live z policyjnymi kadrowcami rozpocznie się o godzinie 17.00 na fanpage'u wielkopolskiej policji.Praca w policji jest bardzo niebezpieczna. Czytaj: Z widłami na policję. Funkcjonariusze ujawniają tajemnice służby
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.