Reklama

Pogotowie uratowało tysiące ludzi. Niosą pomoc każdemu, kto jest w potrzebie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: jarocinska.pl

Pogotowie uratowało tysiące ludzi. Niosą pomoc każdemu, kto jest w potrzebie - Zdjęcie główne

71 lat temu powstało pogotowie w Jarocinie | foto jarocinska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uratowali tysiące ludzi. Widzieli wielu umierających, którym nie mogli już pomóc. Pracownicy jarocińskiego pogotowia ratunkowego - bo to o nich mowa. Praca, którą codziennie wykonują jest wyjątkowa, bo ratują ludzkie życie i zdrowie.

Reklama

Dzisiaj mija 71 lat, jak na ulice Jarocina wyjechała karetka pogotowia. Pierwszym ambulansem była skoda.

Na przestrzeni tych ponad siedmiu dekad w pogotowiu zmieniło się wszystko: siedziby, nazwa, organizacja pracy, a w szczególności sprzęt. 71 lat, ale cel ciągle ten sam - niesienie pierwszej pomocy i ratowanie ludzkiego życia. Ogromną transformację pogotowie przeszło w czasie zmian społeczno-gospodarczych, które zaszły w naszym kraju. ZRM udzielają doraźnej pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia zdrowia i życie. Są wyposażone w coraz lepszy sprzęt, a pracujący w nim personel jest coraz wykształcony i wyszkolony.

Ostatni rok był bardzo trudny dla pracowników ochrony zdrowia. To oni nieustanie walczą z niewidzialnym wrogiem - koronawirusem, który dosyć znacząco zmienił sposób funkcjonowania pogotowia. Najtrudniej było w czasie trzeciej fali. O ponad 20 procent wzrosła ilość wyjazdów Zespołów Ratownictwa Medycznego w Jarocinie. 

                           
 - Owszem nie spodziewaliśmy się aż tak wielkiego wzrostu zachorowań, ale też nie tak wielu ciężkich przypadków tej choroby w stosunku do poprzednich fal zachorowań - mówi Witold Szymczak, ratownik medyczny z ZRM Jarocin.W tym roku jarocińskie pogotowie jechało na ratunek już 1.326 razy. W ubiegłym roku jarocińskie Zespoły Ratownictwa Medycznego z pomocą spieszyły 3.544 razy.

Zapewne jubileusz jest doskonałą okazją, aby podziękować naszemu pogotowiu za te 71 lat niesienia pomocy każdemu, kto jest w potrzebie. Wszystkim pracownikom  ZRM życzymy zdrowia, wyrozumiałych pacjentów, mądrych decydentów i godziwych wynagrodzeń.


Niestety pandemia pokrzyżowała plany ratowników. Jubileuszu nie obchodzili w ubiegłym roku ani nie świętują dzisiaj.

W podobnej sytuacji jest też Chór Mieszany im. K.T. Barwickiego, który skończył 130 lat. Nie miał jednak okazji świętować.

W ubiegłym roku 16. Jarociński Batalion Remontu Lotnisk obchodził 75-lecie, ale uroczystości jubileuszowe miały jedynie symboliczny charakter.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
 
 

 Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy