Ratownik medyczny, który spieszył z pomocą innym, teraz sam jej potrzebuje.
COVID-19 nie oszczędza pracowników ochrony zdrowia.Ratownik medyczny - Mikołaj Durski od początku epidemii spieszył z pomocą innym. Nie zważał na ryzyko zakażenia, które w jego pracy jest ogromne. Niestety, zdradliwy wirus zaatakowła także jego. Ratownik potrzebuje pomocy. Proszą o nią koledzy z pracy i rodzina. Na powrót taty do zdrowia czekają dwie córeczki.
Codziennie przybywają tysiące nowych chorych, szpitale pękają w szwach. Personel medyczny robi wszystko co może. Pomagają też inne służby. Do pracy w jarocińskim szpitalu skierowani zostali nawet mundurowi. Co tam robią? Przecztaj TUTAJ
W okresie pandemii praca w służbie zdrowia stała się jeszcze trudniejsza i bardziej obciążająca. Ratownicy medyczni są na pierwszej linii ognia. Jeden z nich, który uratował życie i zdrowie wielu osobom, walczy z koronawirusem. Teraz my możemy zrobić coś dla niego.
Poszukujemy osocza ozdrowieńca AB dla naszego przyjaciela Ratownika Medycznego Mikołaja Durskiego, który zachorował na COVID. Mikołaj od wielu lat pracuje w naszym ZRM, zawsze można liczyć na jego pomoc i dobre serce, poczucie humoru. Mógłbym wiele napisać o Mikołaju superlatywów, wiele dobrych rzeczy i wiele chwil radości i sytuacji stresujacych, które razem przeżyliśmy. Dziś Mikołaj potrzebuje naszego wsparcia i pomocy w postaci krwi – osocza -napisali koledzy w mediach społecznościowych.
Liczymy, że dzięki WASZEJ POMOCY uda się znaleźć ten bezcenny dar życia. Ratownikowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia [gdzie można oddać osocze czytaj PONIŻEJ].
Dobre informacje płyną z jarocińskiego szpitala i od jarocińskich Zespołów Ratownictwa Medycznego.
W mediach społecznościowych poinformowano, że udało się znaleźć osocze dla chorego ratownika.
Wiadomo, że pan Mikołaj będzie jeszcze potrzebował jednej jednostki.
GORĄCA PROŚBA O ZGŁASZANIE SIĘ OSÓB OZDROWIEŃCÓW DO NAJBLIŻSZYCH PLACÓWEK GDZIE DANE OSOCZE JEST POBIERANE. WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJĘ W IMIENIU SWOIM I KOLEGÓW JAK I MIKOŁAJA – czytamy fanpage'u ZRM Jarocin.
Gdzie można oddać osocze?
Ozdrowieńcy mogą oddać osocze w Regionalnym Centrum Krwiodastwa i Krwolecznictwa w Poznaniu. Osocze ozdrowieńców zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia.
Najpierw trzeba się skontaktować z Działem Dawców od poniedziałku do piątku w godz.7.30-14.30 tel.:(61) 886-33-54 lub mailowo: ozdrowieniec@rckik.poznan.pl
Osocze mogą oddać osoby, które spełnają następujące waruki:
- przechorowały COVID-19, zostały uznane za wyleczone i czują się zdrowe, lub osoby, które przeszły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2- dysponują wynikiem badania RNA SARS-CoV-2, który potwierdził zakażenie lub wynikiem przeciwciał anty-SARS-CoV-2
- są w wieku 18-60 lat i nie chorują przewlekle
- nie otrzymały w przeszłości transfuzji krwi lub jej składników
Osoba, która wyzdrowiała po przechorowaniu COVID-19 lub przebyła bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2, musi spełniać standardowe kryteria dawcy krwi (m.in. stanu zdrowia, wagi, wzrostu, nieprzebywania w obszarach o szczególnej sytuacji epidemiologicznej np. obszary występowania wirusa Zika, wirusa Zachodniego Nilu czy też endemicznego występowania malarii). Ostateczną i wiążącą decyzję podejmuje lekarz w dniu kwalifikacji lekarskiej.
O oddawanie osocza apelował między innymi burmistrz Jarocina. Oferował bezpłatny transport do punktu pobrań w Poznaniu i roczny karnet do aquaparku [szczegóły ZOBACZ TUTAJ].
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.