Reklama

Piknik Służb Mundurowych - Razem dla Macieja

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Piknik Służb Mundurowych - Razem dla Macieja - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielki piknik charytatywny dla ciężko chorego jarocińskiego strażaka Macieja Kaliszaka organizują jego przyjaciele i koledzy. Będzie bardzo wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Nie może Was tam zabraknąć.

Reklama

Znany jarociński strażak Maciej Kaliszak walczy o powrót do zdrowia. Rehabilitacja jest bardzo kosztowna. Jego przyjaciele i koledzy robią wszystko, aby zgromadzić potrzebne pieniądze. Uruchomiono zbiórkę na portalu zrzutka.pl. W sobotę 24 września na placu OSP Jarocin odbędzie się „Piknik Służb Mundurowych-Razem dla Macieja”, początek o godzinie 14.00.  Podczas imprezy zbierane będą fundusze na kosztowną rehabilitację strażaka Macieja Kaliszaka - długoletniego prezesa jednostki OSP w Jarocinie i emerytowanego funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

Piknik Służb Mundurowych - Razem dla Macieja. Będzie można się poczuć jak strażak  


Będzie można obejrzeć emocjonujące prezentacje z różnych dziedzin ratownictwa: wysokościowego, medycznego, technicznego, a także pokazy gaszenia pożaru przy użyciu piany sprężonej.

- Chętni sami poczują się jak strażak. Będą mogli wejść bezpiecznie w sprzęcie ochrony dróg oddechowych do namiotu wypełnionego dymem - mówi Piotr Janiuk, wiceprezes OSP Jarocin i jeden z organizatorów pikniku.

         
Nie tylko strażacy dostarczą przybyłym wrażeń. Pokazy przygotuje również policja. Będzie można pospacerować w „alkogoglach”, czyli goglach imitujących stan upojenia alkoholowego, a także oznakować swój rower na wypadek kradzieży.

Na pikniku nie zabraknie żołnierzy. Grupa EOD z jarocińskiego batalionu przedstawi swój sprzęt i jego możliwości, między innymi robota saperskiego.  

   
Wielki piknik charytatywny w Jarocinie. Będzie można „wskoczyć” w buty pilota rajdowego


Oprócz pokazów służb mundurowych będą także inne atrakcje.


 - Na miejscu pojawi się motor sportowy zespół Rally and Race Team, na co dzień ścigający się na torach oraz odcinkach specjalnych w całym kraju. Uczestnicy będą mogli zobaczyć jak wygląda profesjonalny serwis i obsługa samochodu podczas rajdu. Prawdziwą gratką będzie też możliwość wejścia w buty... pilota rajdowego! Za dodatkową opłatą (w całości przekazaną na rehabilitację Macieja) wskoczycie na prawy fotel, aby poczuć moc, przyspieszenie i dźwięk legendarnego Subaru Imprezy na specjalnie przygotowanej trasie" – mówi Piotr Janiuk, wiceprezes OSP Jarocin i jeden z organizatorów pikniku.

         
Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie GROT zaprezentuje swoją broń i przeszkoli zainteresowanych z jej używania. Jarocińska Formacja Airsoftowa NightHawks zaprezentuje repliki broni na plastikowe kulki, z których będzie można postrzelać do tarczy. Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych Moto-Weteran Jarocin udostępni dla Państwa swoje klasyki, które będzie można obejrzeć, usiąść za kierownicą zabytkowych pojazdów.

Będą podawać wodę z sikawek konnych  

Na najmłodszych uczestników pikniku czeka moc atrakcji: zamki dmuchane, prezentacja pożaru na modelu z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie. Dzieci wraz z rodzicami będą mogli wziąć udział w podawaniu wody przy pomocy sikawek konnych z początku XX wieku. Przez całe popołudnie na scenie będą występować różni artyści, tancerze z Mucha Studio oraz harcerze, a całość imprezy umili DJ. Będzie można zakupić losy na loterię fantową z wieloma cennymi nagrodami, której finał przewidziano na godz. 18.30. Na terenie festynu będzie można oczywiście smacznie zjeść. Na zakończenie pikniku przewidziano koncert zespołu TWOBoys i MPower.

Imprezę organizują: Ochotnicza Straż Pożarna w Jarocinie i Związek Gminny OSP RP w Jarocinie, a współorganizatorami są Urząd Miejski w Jarocinie, Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie, Państwowa Straż Pożarna w Jarocinie, Stowarzyszenie RoweLOVE z Jarocina, P11 z Jarocina oraz 16 Jarociński Batalion Remontu Lotnisk.  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy