Reklama

Jarocińska policja świętowała. 48 funkcjonariuszy awansowało na wyższe stopnie [ZOBACZ LISTĘ] [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 48 jarocińskich funkcjonariuszy awansowało na wyższe stopnie.

Reklama

Święto Policji obchodzone corocznie 24 lipca nawiązuje do Ustawy o Policji Państwowej uchwalonej przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 1919 roku. Formacja rozpoczęła swoją działalność 103 lata temu. Tradycyjnie już pod koniec lipca odbywają się apele z tej okazji. Taka uroczystość miała miejsce wczoraj w jarocińskiej komendzie. Zaproszonych gości przywitał inspektor Krzysztof Rzepczyk, Komendant Powiatowy Policji w Jarocinie.

Jarocińska policja świętowała. 48 funkcjonariuszy awansowało na wyższe stopnie

Funkcjonariusze od komendanta oraz zaproszonych gości usłyszeli wiele ciepłych słów. Apel jest też zawsze okazją do wręczenia awansów na wyższe stopnie służbowe. W tym roku w jarocińskiej policji awansowało sporo mundurowych. Na wyższe stopnie mianowano 48 funkcjonariuszy.   

 - Słowa uznania należą się wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom cywilnym policji, którzy wzorowo wykonują swoją służbę pod każdym względem, dając mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa. Dziękuję za współpracę. W imieniu władz powiatu dziękuję za codzienną służbę, oddanie i pracę w czasie pandemii. Gratuluję też wszystkim odznaczonym i awansowanym i życzę zwiększenia uposażenia - napisała w mediach społecznościowych starosta Lidia Czechak.    


W jarocińskiej komendzie pracuje 113 policjantów, w tym 18 kobiet. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że praca funkcjonariusza policji jest niebezpieczna. Od 1998 roku zginęło co najmniej 126 funkcjonariuszy. Świadczy to o tym, jak niebezpieczny jest ten zawód. Bardzo wielu policjantów na co dzień, w służbie, naraża swoje życie i zdrowie, nie tylko podczas bohaterskich akcji ratowniczych, ale także na skutek zdarzających się ataków przestępców.

 - Policjanci w patrolu na ulicy mają gorszą sytuację niż antyterroryści. Zanim oni przeprowadzą jakąkolwiek akcję, są na nią przygotowani, wiedzą po kogo jadą, kim ta osoba jest, czy posiada broń, jaką ma przeszłość - mówi oficer policji z wieloletnim stażem [ZOBACZ TUTAJ].  

                                         
Kto awansował na wyższe stopnie służbowe?   
1. na stopień podinspektora:
- nadkomisarz Krzysztof Grala
- nadkomisarz Karina Rzepczyk

2. na stopień nadkomisarza:
- komisarz Błażej Kubiak

3. na stopień aspiranta sztabowego:
- starsi aspiranci: Patryk Chmielewski, Nikodem Hojak, Agnieszka Zaworska, Maciej Kaczmarek

4. na stopień starszego aspiranta:
- aspiranci: Marcin Andrzejewski, Jarosław Szablewski, Tomasz Tomaszczak, Karol Wiśniewski

5. na stopień aspiranta:
- młodsi aspiranci: Mariusz Kita, Adam Markiewicz, Paweł Pawlaczyk, Robert Stefaniak

6. na stopień młodszego aspiranta:
- sierżanci sztabowi: Jakub Andrzejczak, Jarosław Durczak, Damian Idziaszek, Angelika Kostrzewska,  Piotr Krawczyk, Joanna Kumoch, Jacek Łoza, Damian Michalski, Adrian Mikuszewski, Adam Urbaś, Maciej Wawrzyniak, Konrad Wilczyński

7. na stopień sierżanta sztabowego:
- starsi sierżanci: Robert Drobniewski, Patryk Łyskawka, Piotr Wasiuta,

8. na stopień starszego sierżanta:
- sierżanci: Mateusz Bandyk, Damian Gluba, Maciej Grehl, Martyna Rychlik, Łukasz Kogut, Patryk Maniak, Szymon Nagły, Adrian Rychlik

9. na stopień sierżanta:
starsi posterunkowi:  Paweł Bury, Marcin Olejnik, Mateusz Stempniak, Jagoda Suplicka, Karolina Szkudlarek

10. na stopień starszego posterunkowego:
- posterunkowi: Magdalena Łapczyńska, Mateusz Rydliński, Agata Skowron, Bartosz Staniewski, Michał Wawrzyniak

 

 Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy