Reklama

Święto Wojska Polskiego w 16. Jarocińskim Batalionie Remontu Lotnisk [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z okazji Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej w 16. Jarocińskim Batalionie Remontu Lotnisk odbył się uroczysty apel.

Reklama

Najważniejsze święto dla żołnierza, to też okazja do uczczenia 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej, zwanej „Cudem nad Wisłą”, którą stoczono 15 sierpnia 1920 roku. Od wyniku tej zbrojnej potyczki wiele zależało, gdyż ustaliła ona na długi czas wschodnią granicę Polski. Obecnie, wydarzenie to jest uznawane jako osiemnasta z decydujących bitew w dziejach świata, bowiem ocaliła Europę przed bolszewicką nawałą.     

Święto Wojska Polskiego w 16. Jarocińskim Batalionie Remontu Lotnisk

Uroczystość rozpoczęła się o złożeniem meldunku ppłk. Jackowi Gochno, dowódcy 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk o gotowości pododdziałów do uroczystej zbiórki. W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście. Gminę reprezentował radny Marek Tobolski, a powiat wicestarosta Katarzyna Szymkowiak. Obecni byli również harcerze i przedstawiciele służb mundurowych, Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Jarocinie. Nie zabrakło również ojca Sofroniusza Rempuszewskiego, proboszcza parafii św. Antoniego Padewskiego oraz Witolda Bierły, dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie, w którym prowadzone są klasy o profilu wojskowym.  

Święto Wojska Polskiego w 16. Jarocińskim Batalionie Remontu Lotnisk. W koszarach i na cmentarzu

Podczas uroczystości dowódca batalionu podziękował żołnierzom oraz pracownikom resortu obrony narodowej za wkład pracy na rzecz batalionu i Sił Zbrojnych RP oraz wręczył medale, wyróżnienia i akty mianowań na kolejne stopnie. Uroczystość zakończono odśpiewaniem Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz defiladą pododdziałów. 

Ciąg dalszy obchodów Święta Wojska Polskiego odbyła się na jarocińskim cmentarzu, gdzie przy kwaterze, w której spoczywają żołnierze w wojnie polsko-bolszewickiej, odczytano apel pamięci oraz oddano salwę honorową. Złożono też wiązanki kwiatów i zapalono znicz.

 

ZOBACZ TEŻ:

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy