Reklama

Pierwsze 125 ton węgla dotarło do gminy Kotlin

Opublikowano:
Autor:

Pierwsze 125 ton węgla dotarło do gminy Kotlin - Zdjęcie główne

Pierwsze 125 ton węgla dotarło do gminy Kotlin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwsze transporty węgla dojechały do gminy Kotlin. W przyszłym tygodniu opał powinien być dostarczony do mieszkańców.

Reklama

Prawie 700 mieszkańców gminy Kotlin jest zainteresowanych kupnem tańszego węgla.  

Kto może kupić węgiel po niższej cenie?                     

Węgiel po niższych cenach mogą kupić ci, którzy są uprawnieni do dodatku węglowego. W ramach zakupu preferencyjnego, członek gospodarstwa domowego może kupić opał dwukrotnie - za każdym razem po 1,5 tony: do końca 2022 roku oraz od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 roku.   

"Czarnego złota" od gmin nie kupią osoby, które już dokonały zakupu po cenie niższej niż 2.000 zł - na przykład w sklepie PGG czy Tauron. Ale jeżeli ktoś nie nabył opału taniej w ilości 3 ton, to może się złożyć wniosek do gminy i kupić brakującą ilość - do limitu 3 ton na sezon grzewczy.

Do gminy Kotlin dotarło 125 ton węgla

Samorząd Kotlina przekazał dobrą informacje dla mieszkańców. Do gminy dotarł pierwszy transport węgla w preferencyjnej cenie. Zostały dostarczone dwie frakcje: 75 ton orzecha i 50 ton groszku.

Koszt jednej tony węgla, bez względu na jego rodzaj, wynosi 2.000 zł brutto. Cena obejmuje również dowóz opalu do mieszkańców.

Na terenie gminy usługą składowania i wydawania węgla zajmują się składy opałowe:

  • P.H.P.U. “ROLBUD” Michał Michalak Kotlin, ul. Powstańców Wlkp. 1, telefon: 62 740 54 22, komórka: 508 379 267
  • Przedsiębiorstwo Kazimierz Smok - FHU „Smok”, Kotlin, ul. Dworcowa 14, tel. kom. 695 291 435.
 

Osoby, które złożyły wniosek w Urzędzie Gminy Kotlin na preferencyjny zakup węgla, zostaną poinformowane telefonicznie o terminie zgłoszenia się do urzędu, konieczności dokonania płatności oraz terminie odbioru opału. Gmina Kotlin zamówiła łącznie 300 ton węgla. 

 - Jak węgla będzie systematycznie ubywać z punktów, to będziemy zamawiali kolejne transporty. Myślę, że pierwsi mieszkańcy zakupią węgiel w poniedziałek lub wtorek - mówi Mirosław Paterczyk, wójt Kotlina.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy