Reklama

Oskarżona o wyprowadzenie ponad 370 tys. zł z jarocińskiego stowarzyszenia. Rusza proces

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Oskarżona o wyprowadzenie ponad 370 tys. zł z jarocińskiego stowarzyszenia. Rusza proces - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 35-letnia Magdalena W. z gminy Jarocin stanie przed Sądem Okręgowym w Kaliszu. Kobieta jest oskarżona o wyprowadzenie 373.894,96 zł ze Stowarzyszenia Jarocin XXI.

Reklama

Stowarzyszenie Jarocin XXI jest jedną z bardziej znanych organizacji na terenie gminy Jarocin. Prowadzi działalność kulturalną. Ma ofertę praktycznie dla wszystkich. Począwszy od dzieci, poprzez młodzież, na seniorach kończąc.  Pod koniec lipca informowaliśmy o tym, że przeciwko jednej z pracownic ze Stowarzyszenia Jarocin XXI wpłynął akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Oskarżona Magdalena W miała wyprowadzić ponad 370 tys. zł ze Stowarzyszenia Jarocin XXI 

              
- Oskarżona Magdalena W. w okresie od 1 marca 2014 r. do 31 grudnia 2020 r. w Jarocinie jako pracownica Stowarzyszenia Jarocin będąc zobowiązana do wpłacania na rachunek bankowy pieniędzy pochodzących ze sprzedaży biletów sprzedawanych w ramach działalności statutowej Stowarzyszenia działając w wykonaniu z góry powziętego zamiaru przywłaszczyła sobie pieniądze w kwocie 373.894,96 zł, co stanowi mienie znacznej wartości, czym działa na szkodę Stowarzyszenia – mówi sędzia Edyta Janiszewska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kaliszu.


Stowarzyszenie w którym pracowała oskarżona, prowadzi m.in. kino Echo w Jarocinie.  


 - We wrześniu 2020 r. prezes stowarzyszenia został poinformowany przez księgowego o niepokojąco niskim stanie gotówki, jaki powinien być w kasie na koniec 2019 r. – 354.973,31 zł. Zarząd zlecił przeprowadzenie kontroli, dokonano sprawdzenia dokumentacji księgowej z pozostałych lat pod kątem wpłat gotówkowych na konto Stowarzyszenia, w ogólnym rozrachunku na koniec 2020 r. w kasie powinno znajdować się 379.564,66 zł, a faktycznie było 5.669,70 zł – mówi sędzia.

Czy Magdalena W. z gminy Jarocin przyznaje się do stawianych zarzutów? 

Osobą odpowiedzialną za dokonywanie wpłat pieniędzy na rachunki bankowe stowarzyszenia była oskarżona. Do jej obowiązków należało zliczanie faktycznej gotówki pochodzącej z utargu z całego tygodnia oraz porównywaniu jej z dokumentami KP, te dwie kwoty powinny się zgadzać. Podsądna nigdy nie zgłaszała jakichkolwiek nieprawidłowości zarządowi, nigdy nie przekazywała informacji o braku gotówki, a kiedy była nieobecna w pracy, wpłat dokonywała inna osoba, stan gotówki się zgadzał. 

        
Oskarżona nie przyznała się do zarzucanego jej czynu i odmówiła składania wyjaśnień. Kobiecie grozi od roku do 10 lat pozbawiania wolności. Jutro (17 listopada) w Sądzie Okręgowym w Kaliszu ruszy proces oskarżonej. Początek rozprawy wyznaczono na godz. 10.00.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy