Reklama

PCPR ogłasza konkurs plastyczny na pracę promującą rodzicielstwo zastępcze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

PCPR ogłasza konkurs plastyczny na pracę promującą rodzicielstwo zastępcze - Zdjęcie główne

PCPR ogłasza konkurs plastyczny na pracę promującą rodzicielstwo zastępcze | foto Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości PCPR ogłasza konkurs plastyczny na pracę promującą rodzicielstwo zastępcze.

Reklama

Są oni powoływani po to, aby zapewnić opiekę dziecku pokrzywdzonemu przez los, między innymi z powodu wystąpienia w jego rodzinie różnego rodzaju sytuacji kryzysowych.

Konkurs na pracę promującą rodzicielstwo zastępcze. Pierwsze szkolenie już wkrótce

Obecnie na terenie powiatu jarocińskiego funkcjonuje 41 rodzin zastępczych, w tym 4 zawodowe, 15 niezawodowych i 22 spokrewnione.

Pełnienie funkcji rodziny zastępczej może być powierzone małżonkom lub osobie samotnej.

Zanim to nastąpi zainteresowani muszą jednak przejść proces kwalifikacji. Następnie - po spełnieniu określonych warunków - zostają skierowani na szkolenie dla rodzin zastępczych, na którym zdobywają wiedzę i umiejętności do pracy z dziećmi.

Szkolenie dla pierwszej grupy 10 kandydatów, których udało się pozyskać jarocińskiemu PCPR-owi, rusza w piątek - 19 listopada.

Niezależnie od tego kandydaci mogą się cały czas zgłaszać. Z uwagi na stan pandemii proszeni są jednak o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu ustalenia terminu spotkania.

Szczegółowych informacji na temat funkcjonowania rodzin zastępczych udzielają koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej w jarocińskim PCPR-ze w godzinach od 7.30 do 15.30 pod numerami telefonów: (62) 505-46-06 lub 724-555-028.

Konkurs na pracę promującą rodzicielstwo zastępcze. Prace do 10 listopada

Placówka prowadzi szeroko zakrojoną kampanię informacyjno-promującą rodzinną piecze zastępczą.

Jednym z jej elementów jest konkurs na pracę plastyczną skierowanym do uczniów klas II-IV szkół podstawowych z powiatu jarocińskiego.

„Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w naszym konkursie i włączenia się w ideę promowania rodzicielstwa zastępczego” - piszą organizatorzy w komunikacie o konkursie. 

Pierwsza - pilotażowa edycja plastycznej rywalizacji odbyła się w ubiegłym roku. Wówczas praca laureatki - Jowity Witczak, ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie, została wykorzystana w materiałach promujących rodzicielstwo zastępcze w naszym powiecie.

Tym razem prace konkursowe można dostarczać do środy - 10 listopada, do godziny 15.30 (decyduje data wpływu do PCPR-u). Na autorów najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

Konkurs plastyczny jest elementem kampanii na rzecz rodzicielstwa zastępczego i współfinansowany jest przez Fundację EY.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie internetowej www.pcprjarocin.pl.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy