Reklama

Zostań rodzicem zastępczym dla dziecka w trudnej sytuacji

Opublikowano:
Autor:

Zostań rodzicem zastępczym dla dziecka w trudnej sytuacji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie prowadzi nabór kandydatów na rodziców zastępczych. Co trzeba zrobić i jakie warunki spełnić, aby zostać takim rodzicem?

 

Rodzina zastępcza jest powoływana po to, aby zapewnić opiekę dziecku pokrzywdzonemu przez los, między innymi z powodu wystąpienia w jego rodzinie różnego rodzaju sytuacji kryzysowych.

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie prowadzi nabór kandydatów na rodziców zastępczych.

 

Zainteresowani pełnieniem tej funkcji przejdą najpierw proces kwalifikacji, a następnie - po spełnieniu warunków ustawowych - zostaną skierowane na szkolenie dla rodzin zastępczych, na którym będą mogli zdobyć wiedzę i umiejętności do pracy z dziećmi.

 

Pełnienie funkcji rodziny zastępczej może być powierzone małżonkom lub osobie samotnej.

 

Kandydaci na rodziców zastępczych mogą się zgłaszać do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie w godzinach od 7.30 do 15.30 pod numerem telefonów: (62) 505-46-06 lub 724-555-028.

 

[wszystko, co powinnismy wiedzieć o kwarantannie i izolacji - znajdziesz TUTAJ]

 

Z uwagi na panującą epidemię i w trosce o bezpieczeństwo PCPR prosi osoby zainteresowane o wcześniejszy kontakt telefoniczny z pracownikami w celu ustalenia terminu spotkania.

 

Szczegółowych informacji na temat funkcjonowania rodzin zastępczych udzielają koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE