Reklama

Jarociński PCPR przygotował 400 paczek. Kto je dostał? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 23 wrz 2021 18:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przygotowało 400 paczek. Kto je dostał?

Reklama

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie otrzymało prawie 100 tys. zł na pomoc osobom niepełnosprawnym. Pieniądze pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

Jarociński PCPR przygotował 400 paczek. Pomogły ośrodki pomocy społecznej

Większość tej kwoty - 80 tys. zł, przeznaczone jest na paczki żywnościowe dla niepełnosprawnych mieszkańców naszego powiatu. Zakładano skompletowanie 400 takich paczek. Każda o wartości 200 zł. Realizacja przedsięwzięcia przewidziana była do końca września.

Termin został dotrzymany i właśnie zakończyło się wydawanie żywnościowej pomocy.

„Serce się raduje, że mogliśmy pomóc” - napisała starosta Lidia Czechak. „Dziękujemy pracownikom PCPR-u i panu dyrektorowi Patrykowi Kulce za realizację projektu. Podziękowania za pomoc należą się także Ośrodkom Pomocy Społecznej z 4 gmin powiatu jarocińskiego” - dodała.

Jarociński PCPR przygotował 400 paczek. Skorzystał także kotliński DPS

Pozostałe 18.450 zł z 100-tysięcznej dotacji PCPR przekazał do Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie na zakup pościeli i prześcieradeł dla mieszkańców.

Niezależnie od tego DPS w Kotlinie otrzymał dofinansowanie na remonty w wysokości ok. 100 tys. zł. Z tej kwoty przewidziane było między innymi zamontowanie poręczy we wszystkich ciągach komunikacyjnych placówki.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy