Reklama

JTBS wybuduje prawie 80 nowych mieszkań czynszowych

Opublikowano:
Autor:

JTBS wybuduje prawie 80 nowych mieszkań czynszowych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpoczyna budowę kolejnego osiedla mieszkań czynszowych. Gdzie tym razem?

 

Na terenie gminy Jarocin w pierwszym etapie powstało 366 mieszkań czynszowych. Nowe osiedla wybudowane zostały w Siedleminie oraz w Jarocinie przy ulicach Siedlemińskiej i Leszczyce.

 

Teraz JTBS przystępuje do realizacji kolejnego etapu projektu w Potarzycy, gdzie powstanie 78 mieszkań.

 

Wykonawcą wyłonionym w przetargu została firma Investic z Goliny. Umowa ma zostać podpisana jeszcze w sierpniu, a we wrześniu planowane jest przekazanie placu budowy.

 

- Cieszy mnie fakt, że to właśnie ta firma wygrała przetarg. Dwa miesiące temu - w czerwcu, oddaliśmy do użytkowania 108 mieszkań przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie. Wykonawcą tej inwestycji był również Investic z Goliny, który wywiązał się z zadania z wyjątkową starannością i w wysokim standardzie - podkreśla Jerzy Wolski, prezes JTBS-u.

 

Osiedle w Potarzycy powstanie według tego samego projektu co poprzednie. Mieszkania będą miały 36 lub 55 metrów kwadratowych, a czynsz ma wynieść 12,50 zł/m2.

 

Kto dostanie nowe lokum, jeszcze nie wiadomo, ponieważ regulamin przyznawania mieszkań jest w trakcie opracowania. Określone w nim zostaną między innymi warunki, jakie trzeba spełnić, żeby zostać najemcą.

 

- Musimy też przewidzieć mieszkania dla osób niepełnosprawnych, rodzin z dziećmi w wieku szkolnym oraz osób starszych - wyjaśnia szef JTBS-u.

 

Koszt budowy osiedla to niecałe 13 mln zł. Z kolei koszt 1 m2 mieszkania oszacowano na 3.363 zł.

 

Nowi mieszkańcy Potarzycy - zwłaszcza rodziny z dziećmi - podobnie, jak w Siedleminie, mają pomóc w dalszym funkcjonowaniu i rozwoju miejscowej szkoły [o rozmowach dyrektora szkoły z burmistrzem Jarocina i jego zastępcą na ten temat przeczytasz TUTAJ].

 

Budowa kolejnego osiedla mieszkań czynszowych planowana jest w Witaszycach przy ul. Zatorze.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE