Reklama

Pobudują bloki, żeby ratować szkołę pod Jarocinem

Opublikowano:
Autor:

Pobudują bloki, żeby ratować szkołę pod Jarocinem   - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dyrektor szkoły, do której uczęszcza 70 uczniów, obawia się o jej przyszłość. - Po wprowadzeniu reformy i likwidacji gimnazjum liczba uczniów naszej szkoły może się zmniejszyć. Jeśli tak się stanie, nie będziemy w stanie funkcjonować - stwierdza.

 

Czy placówkę uratują nowe mieszkania czynszowe, których budowę planuje Jarociński Towarzystwo Budownictwa Społecznego?

Szkoła w Potarzycy już raz przeżywała ciężkie chwile. Aby uniknąć likwidacji, w 2006 roku, placówkę przejęło Potarzyckie Stowarzyszenie Oświatowe. Tym samym przyjęła ona status niepublicznej. W skład powołanego Centrum Oświatowo-Kulturalnego im. Jana Heweliusza wchodzą: przedszkole, szkoła podstawowa oraz gimnazjum.

W ubiegłym roku nastąpiła zmiana systemu edukacji, która przewiduje likwidację gimnazjów.

- Ruch uczniów między szkołami wiejskimi ustał prawie całkowicie. Muszą one bazować na potencjale ludnościowym danej miejscowości. Rozwiązaniem powstałego problemu miała być budowa mieszkań czynszowych w Potarzycy (…) - mówi Janusz Cieślak, dyrektor Centrum Oświatowo-Kulturalnego im. Jana Heweliusza w Potarzycy.

Dlatego członkowie stowarzyszenia, które prowadzi szkołę w Potarzycy, spotkali się z burmistrzem Jarocina Adamem Pawlickim, który przyznał, że trzeba pomóc placówce.

Z kolei Jerzy Wolski, prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego zapowiada: - Szkoła zostanie uratowana. Będziemy budować kolejne bloki właśnie w Potarzycy. Jesteśmy już po rozmowach z BGK Nieruchomości i mamy kolejną transze pieniędzy na tę budowę. powstanie tam prawie 80 mieszkań obok szkoły. Jesteśmy na etapie kompletowania dokumentów do podpisania umowy inwestycyjnej. Chciałbym jeszcze w tym roku ogłosić przetarg na tę budowę. Jest duża szansa, że te mieszkania powstaną w przyszłym roku - zapowiada szef JTBS-u.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE