Reklama

Na polanie w parku rozpoczną się prace regeneracyjne trawnika. Będzie zakaz wstępu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 16 maj 2022 13:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na polanie w parku rozpoczną się prace regeneracyjne trawnika. Będzie zakaz wstępu.

Reklama

Płytkie, pionowe nacinanie gleby na polanie przed pałacem w parku Radolińskich

To zabiegi, który przede wszystkim polegają na usunięciu z powierzchni darni chwastów, mchu oraz filcu.

Trawnik, który utworzony jest z zaschniętych ździebeł trawy, stanowi siedlisko grzybów i bakterii chorobotwórczych, które mogą doprowadzić nawet do nieodwracalnego zniszczenia trawnika.

Dlatego płytkie, pionowe nacinanie gleby skutkuje rozluźnieniem jej struktury. Podłoże staje się przepuszczalne, a przez to chłonne. Dzięki temu procesy nawodniania, odżywiania i dotleniania sfery korzeniowej przebiegają bez zakłóceń.

Zakaz wstępu na polanę przed pałacem w parku Radolińskich

Referat zieleni miejskiej jarocińskiego magistratu uspokaja mieszkańców i uprzedza, że bezpośrednio po zabiegach wertykulacji i aeracji trawnik na polanie w parku Radolińskich może nie wyglądać ciekawie. Jednak są one niezbędne, żeby:

  • poprawić warunki glebowe,
  • podnieść elastyczność,
  • zwiększyć odporność na patogeny chorobotwórcze,
  • zapewnić intensywne krzewienie się i prawidłowy rozwój traw.
Prace mające na celu regenerację trawnika na polanie przed pałacem w parku Radolińskich rozpoczną się od poniedziałku - 16 maja i w związku z tym teren polany zostanie wyłączony z użytkowania przez tydzień, do poniedziałku - 23 maja.

Olejowanie ławek w parku Radolińskich

To nie wszystko, w parku trwa też olejowanie ławek, które ma służyć przedłużeniu ich trwałości. Prace zaplanowano do końca maja, w zależności od warunków pogodowych.

Dlatego odwiedzający park proszeni są o zachowanie ostrożności i niekorzystanie z ławek do momentu zdjęcia tabliczek informacyjnych.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy