Uczestnicy mogli dowiedzieć się, w jaki sposób jest wykorzystywana woda, jakie ma znaczenie w życiu człowieka. Mogli poznać jakie są skutki zanieczyszczeń wody dla środowiska oraz sposoby oczyszczania wody, a także zobaczyć zmodernizowaną oczyszczalnię ścieków. Była też okazja, by poobserwować pracę w laboratorium. Najliczniejszą grupą zwiedzających były dzieci - zarówno przedszkolaki, jak i najmłodsi uczniowie szkół podstawowych. Akcja odbywała się w dniach 22-24 marca.
Z zaproszenia skorzystali również starsi mieszkańcy regionu, którzy przyjechali zobaczyć „od kuchni” jak działa oczyszczalnia w Cielczy po przebudowie i przekonali się, że to miejsce to nie tylko oczyszczanie, ale także odzysk surowców.
- Rozmowy były naprawdę ciekawe i pouczające! Seniorzy serdecznie podziękowali za poświęcony czas i za to, że zaprosiliśmy ich na oczyszczalnię ścieków w Cielczy. To tutaj dowiedzieli się, że pierwsza taka nowatorska instalacja w Polsce znajduje się właśnie w gminie Jarocin - mówi Elżbieta Kostka, dyrektor techniczny Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie.
Dzieci otrzymały gadżety w postaci worków szkolnych, a dorośli Fosforawit - nawóz uzyskiwany ze ścieków w skład którego wchodzą: 50% fosforu, 10% magnezu oraz minimum 5% azotu. Ten specyfik można było otrzymać również w czasie Targów Wiosennych, które zorganizowano na lodowisku w Jarocinie w sobotę 23 marca.
Na oczyszczalni przygotowano także strefę dla dzieci z dmuchańcami i poczęstunek. Akcję wsparła spółka Trans Pegaz sp z o.o., która zapewniła transport.
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.