Reklama

Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie ma nowego kierownika [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie ma nowego kierownika.

Jest doktorem nauk humanistycznych, historykiem sztuki, regionalistą i filologiem slawistą. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje przede wszystkim na sztuce wielkopolskiej, zwłaszcza związanej z mecenatem artystycznym rodu Chłapowskich, ponadto na sztuce Słowiańszczyzny Południowej i Bizancjum.

Nowy dyrektor muzeum w Śmiełowie aktywnie działa na rzecz ochrony zabytków

Mowa o dr. Emilianie Prałacie, nowym kieroniku Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie, który na tym stanowisku zastąpił długoletnią szefową placówki - Ewę Kostołowską.

W kręgu zainteresowań dr Prałat ma również ikonografię, procesy recepcji oraz pogranicza kulturowego. Pełni funkcję społecznego opiekuna zabytków powiatu kościańskiego, co znajduje odzwierciedlenie w zainteresowaniach i aktywnej działalności na rzecz ochrony zabytków oraz dziedzictwa kulturowego.

Od stycznia 2014 roku jest członkiem Towarzystwa im. Melchiora Wańkowicza, Leszczyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk (od 3 grudnia 2015 roku pełni funkcję skarbnika) oraz Stowarzyszenia Oświatowego im. Dezyderego Chłapowskiego (od 18 marca 2016 roku jest członkiem zarządu).

Zawodowo związany z Instytutem Filologii Słowiańskiej i Instytutem Historii Sztuki UAM. W kwietniu 2019 roku powołał do życia i został prezesem zarządu Fundacji Bonum Adipisci.

Nowego dyrektora muzeum w Śmiełowie powitał zarząd powiatu

Na Ziemi Jarocińskiej dr Emiliana Prałata, jako nowego szefa Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie, powitała starosta Lidia Czechak oraz pozostali członkowie zarządu powiatu - Katarzyna Szymkowiak oraz Mariusz Stolecki.

„Bardzo serdecznie witamy w naszym gościnnym powiecie nowego dyrektora Muzeum A. Mickiewicza w Śmielowie. Dr Emilian Prałat historyk sztuki, regionalista, człowiek z pasją i zamiłowaniem do kultury. Mam nadzieję na bardzo dobrą współpracę i wspólną realizację wielu projektów kulturalnych. Gratulujemy i życzymy powodzenia” - napisała w mediach społecznościowych Lidia Czechak.

To już drugi szef placówki muzealnej na naszym terenie z tytułem doktorskim. Pierwszym jest dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocine dr Marcin Szeląg. 

UWAGA - NAGRAJ NAM TEMAT - Zobacz TUTAJ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy