reklama

Mieszkaniec gminy Jarocin sprzedawał akcesoria motoryzacyjne, stracił pieniądze z konta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Mieszkaniec gminy Jarocin sprzedawał akcesoria motoryzacyjne, stracił pieniądze z konta - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościMieszkaniec gminy Jarocin stracił kilkanaście tysięcy złotych z konta po tym, jak wystawił na sprzedaż akcesoria motoryzacyjne.
reklama

Oszuści nie odpuszczają. Policjanci z Jarocina po raz kolejny apelują do wszystkich o czujność oraz rozsądek, szczególnie podczas transakcji handlowych w internecie. Jarocińska policja poinformowała o mieszkańcu gminy Jarocin, który stracił pieniądze z konta.      

Mieszkaniec gminy Jarocin sprzedawał akcesoria motoryzacyjne, stracił pieniądze z konta    

Mężczyzna wystawił na sprzedaż w sieci akcesoria motoryzacyjne.

- Zgłosił się kupujący, który przesłał link, aby na nim zalogował się do swojego banku i podał mu wygenerowane kody BLIK w celu ubezpieczenia przesyłki. Po zalogowaniu potencjalny kupujący otrzymał wszystkie dane i w ten sposób mając uprawnienia dokonał przelewu ponad 12 tysięcy złotych z konta sprzedającego na inne konto.  Na kody BLIK zostało wypłacone z bankomatu 3 tys. zł – relacjonuje asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.  

reklama

    
Policja przypomina  

Sprzedając w internecie również możesz zostać oszukany.

  • Nie klikaj w linki przesłane w wiadomościach kierujące do płatności. Czytaj uważnie SMS-y autoryzacyjne.
  • Nie wolno reagować na prośby o zalogowanie się do konta bankowego, podania hasła jednorazowego lub jakiegokolwiek identyfikatora, loginu do banku.
  • Zwróć uwagę na poprawność językową strony, na której przekazujesz dane karty. Fałszywe strony często zawierają błędy, są napisane niegramatycznie.
  • Najbezpieczniej jest wpisać samodzielnie adres internetowy strony danego serwisu ogłoszeniowego lub banku. Sprawdzajmy zawsze, czy witryna jest bezpieczna.
Jeżeli niefortunnie staniemy się ofiarą przestępstwa, należy niezwłocznie skontaktować się telefonicznie ze swoim bankiem w celu zablokowania dostępu do rachunku lub karty bankomatowej.
 
Jak działają przestępcy, jak wybierają swoje ofiary i jak nie dać się zwieść? O tym rozmawiamy z mł. asp. Andrzejem Karpińskim z wydziału prewencji wielkopolskiej policji. [ZOBACZ TUTAJ]

reklama

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama