Reklama

Matura 2020. Co czeka dzisiaj maturzystów [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Matura 2020. Co czeka dzisiaj maturzystów [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dzisiaj kolejny dzień matur. O godz. 9.00 rozpoczął się egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym. Drugim przedmiotem, z jakim zmierzą się dzisiaj maturzyści będzie filozofia, z której egzamin rozpocznie się o godz. 14.00.

 

 

W ubiegłym tygodniu odbyły się egzaminy maturalne z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Maturzyści zmierzyli się też z matematyką na poziomie podstawowym i językiem angielskim. Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

Pierwotnie sesja maturalna miała się rozpocząć 4 maja. W związku z epidemią SARS-CoV-2 od 12 marca zawieszone są stacjonarne zajęcia. Przesunięto zostały więc terminy egzaminów zewnętrznych, w tym matur. Zmieniono także część przepisów dotyczących ich przeprowadzenia. Dlatego pierwszy z egzaminów rozpoczął się dopiero 8 czerwca.

 

 

Maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki na poziomie podstawowym. Musi również przystąpić do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z przedmiotów do wyboru; maksymalnie do sześciu. Wśród przedmiotów do wyboru są: biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia sztuki, historia muzyki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie, języki mniejszości narodowych i etnicznych, język regionalny, a także matematyka, język polski i języki obce nowożytne.

 

 

W tym roku w związku z epidemią koronawirusa przesunięto terminy przeprowadzenia egzaminów zewnętrznych, w tym matur, ale także zmieniono część przepisów dotyczących ich przeprowadzania. Przede wszystkim zrezygnowano z przeprowadzania egzaminów ustnych.

 

[AKTUALIZACJA, 14.30]

 

Arkusz z matematyki na poziomie rozszerzonym zawierał zadania zamknięte wielokrotnego wyboru oraz zadania otwarte krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi. Za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań z matematyki można otrzymać łącznie 50 punktów. Egzamin trwał w sumie 180 minut. Matematyka na poziomie rozszerzonym jest przedmiotem dodatkowym.

 

[AKTUALIZACJA, wtorek 16 czerwca, godz. 8.50]

Dzisiaj we wtorek maturzyści zmierzą się z egzaminem maturalnym z biologii. Ich zadaniem będzie rozwiązanie kilkunastu zadań z różnych dziedzin biologii  Na jego napisanie będzie dokładnie 180 minut, a to oznacza, że matura z biologii zakończy się o godzinie 12. Dokładnie o godz.14.00 rozpocznie sie egzamin z tego samego przedmiotu ale na poziomie rozszerzonym.

Wspomoż nasza akcję na rzecz podopiecznych Fundacji "Ogród Marzeń". Kliknij w zdjęcie.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE