Jak podaje www.serwis-pojazdowszynowych.pl, walka z nielegalnym graffiti trwa nieprzerwanie od wielu lat. Sokiści podają, że choć czasami na pociągach zdarzają się prawdziwe dzieła sztuki - trzeba je usunąć, bo są nielegalne. Szacuje się, że rocznie spółki kolejowe wydają nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych na usuwanie szkodliwego graffiti. Koszt usunięcia takiego malunku to minimum 100 złotych od metra kwadratowego, a czasami powierzchnia graffiti jest bardzo duża, w związku z tym koszty czyszczenia diametralnie rosną, obciążając tym samym spółki. Co więcej, starych taborów kolejowych wyczyścić skutecznie się nie da - bo fabryczny lakier usuwa się wraz z nielegalnym malowidłem. Wtedy wagon trzeba pomalować w całości od nowa, gdyż nie może on obsługiwać kursów pasażerskich i zostaje wyłączony z ruchu, aż do czasu odnowienia.
Malował graffiti na pociągu w Jarocinie. Zatrzymała go Straż Ochrony Kolei
W nocy z pierwszego na drugie święto wandale pojawili się na dworcu PKP w Jarocinie. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zwrócili uwagę na dziwnie zachowujących się trzech młodych mężczyzn. Na Elektrycznym zespole trakcyjnym namalowali graffitiFunkcjonariusze zatrzymali jednego mężczyznę. Dwóch uciekło. Ujęty 21-latek został przekazany policji.
Na ile kolej wyceniła straty?
- Mieszkaniec Warszawy przy ul. Dworcowej w Jarocinie pomiędzy 3.20 a 4.30 pomalował stojący pociąg na stacji PKP. Kolei Wielkopolskie straty wyceniły na tysiąc zł – mówi sierżant sztabowy Jakub Rojewski z KPP w Jarocinie.
21-latek trafił do policyjnej Izby Zatrzymań. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.