Reklama

Ludzie: „Szamba mogą się zapaść” Mieszkańcy Ruska domagają się kanalizacji sanitarnej

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Ruska - lokatorzy bloków i tzw. czworaków - domagają się budowy kanalizacji sanitarnej. Wskazują, że szamba są nieszczelne i w każdej chwili mogą się zapaść. Władze gminy Jaraczewo nie mają dla nich dobrych informacji.

Reklama


W Rusku mieszka około ponad 800 osób. W całej miejscowości nie ma kanalizacji sanitarnej. Był to również jeden z tematów poruszanych na zabraniu wiejskim, które zwołano w sprawie lokalizacji placu zabaw.


Mieszkańcy Ruska domagają się kanalizacji sanitarnej


- Sieci najbardziej domagają się mieszkańcy bloków i tzw. czworaków. Z tego, co się orientuję, to tam są szamba, które mają 40 i więcej lat. W zasadzie to one musiałyby być przebudowane - mówi Anna Wierzowiecka, sołtys Ruska.

- Wszystko należałoby zabezpieczyć - dodaje szefowaa wioski. Jednocześnie przypomina tragiczny wypadek sprzed kilku lat w oddalonej o 11 km Obrze Starej (gm. Koźmin Wielkopolski).

65-letni mężczyzna wysiadał z samochodu i wpadł do szamba.

- Na oczach ludzi wpadł, ale na ratunek było już za późno - przypomina sołtyska.


Zarządca Wspólnot Mieszkaniowych w Rusku: Szambo jest kłopotem, a wybawieniem jest kanalizacja dla wszystkich
 

Identycznego zdania jest zarządca Wspólnot Mieszkaniowych w Rusku.  Jerzy Małgowski mówi, że problem sygnalizował władzom gminy Jaraczewo.

- Byłem nawet na spotkaniu w tej sprawie z wiceburmistrzem, który stwierdził, że budowa kanalizacji  jest obecnie niemożliwe - mówi zarządca siedmiu wspólnot mieszkaniowych, do której należy 130 mieszkań.

- Szambo jest kłopotem, a wybawieniem jest kanalizacja dla wszystkich: mieszkańców i ekologii - uważa szef Wspólnot Mieszkaniowych w Rusku.

Przyznaje, że szamba wymagają generalnej modernizacji.

- Wspólnoty jako niezależne podmioty nie są w stanie tego naprawiać. To są bardzo duże koszty, a poza tym nie mamy takiej możliwości. Cały czas liczymy, że gmina skanalizuje te miejscowości - twierdzi Małgowski.


Czy gmina Jaraczewo planuję budowę kanalizacji w Rusku?    


Władze gminy Jaraczewo nie mają dobrych informacji dla mieszkańców Ruska.

- Nie potrafię odpowiedzieć, kiedy będzie budowana kanalizacja w Rusku -  przyznaje Olga Kaczmarek, zastępca burmistrza Jaraczewa.

W tej kadencji gmina Jaraczewo nie wybudowała ani kilometra kanalizacji. Dostęp do sieci kanalizacyjnej w gminie Jaraczewo posiada około 40 procent gospodarstw domowych.


Kanalizacja w liczbach w gminie Jaraczewo    


37,6 km - tyle liczy sieć kanalizacyjna w gminie Jaraczewo
864 przyłącza kanalizacyjne są w gminie Jaraczewo
5 skanalizowanych miejscowości: Brzostów, Góra, Łobez, Jaraczewo, Wojciechowo                                   
2 punkty zlewne: Brzostów, Poręba

 Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy